LG vs ASUS monitör

Bütçe
5000

gurkang4

Kilopat
Daha fazla  
Monitör
VG27AQ1A, 27gl850-b
Arkadaşlar beğendiğim 2 monitör bunlar, sizce hangisini almalıyım?

(Nano IPS denen bir özellik mevcut)

(Bununda Motion blur azaltma gibi bir teknolojisi mevcut ve 170Hz).

Bu, 2'sinden çok daha iyi:
Neye göre iyi olduğunu da belirtseydin keşke. Panel 8bitmiş bu arada :/
Peki neden Asus almalıyım?

Neye göre iyi olduğunu da belirtseydin keşke. Panel 8bitmiş bu arada :/
Rapid IPS, IPS paneller arasında en iyisi. Ghosting şikayetleri yok. Ölü piksel şikayetleri daha az. Renk ve kalibrasyonda iyileştirmeler var. Ayrıca, IPS panellerin en büyük baş belası olan black uniformity ve contrast'a da el atılmış.

8 bit istemiyorsan şunu öneririm:

Rapid IPS, IPS paneller arasında en iyisi. Ghosting şikayetleri yok. Ölü piksel şikayetleri daha az. Renk ve kalibrasyonda iyileştirmeler var. Ayrıca, IPS panellerin en büyük baş belası olan black uniformity ve contrast'a da el atılmış.

8 bit istemiyorsan şunu öneririm:
Eğer dediğiniz gibi bir çok ips panel sorunlarından arınmışsa bunu almak çok daha mantıklı.
benim aklımı çelen şey LG'nin Nano-IPS panel sunması (söylenene göre çok daha iyi ve net renkler sunması) :D

benim aklımı çelen şey LG'nin Nano-IPS panel sunması (söylenene göre çok daha iyi ve net renkler sunması) :D
Nano IPS, LG'nin kullandığı Quantum Dot benzeri bir arkadan aydınlatma yöntemidir. Geniş bir renk gamına izin verecektir. Ondan gerçekten elde edeceğiniz tek şey bu ve muhtemelen diğer geniş gamlı monitörlerden çok daha yüksek bir şey değil. Her şeyden daha fazla pazarlama. IPS'nin ana eksikliklerini iyileştirmek için hiçbir şey yapmaz.

Nano IPS, LG'nin kullandığı Quantum Dot benzeri bir arkadan aydınlatma yöntemidir. Geniş bir renk gamına izin verecektir. Ondan gerçekten elde edeceğiniz tek şey bu ve muhtemelen diğer geniş gamlı monitörlerden çok daha yüksek bir şey değil. Her şeyden daha fazla pazarlama. IPS'nin ana eksikliklerini iyileştirmek için hiçbir şey yapmaz.
Teşekkür ediyorum. Çok yardımcı oldunuz :)

Geri
Yukarı