LG X130 Netbooka Hangi Windows Kurulması Gerekir?

2k7 yılından kalma bilgisayarım ile XP'den başka stabilite alamadım. XP dışı ölüm. Ama güvenlik'de eksik tabii ki.
Modeli nedir? Neler guncellenebilir bakalim.
En stabil Windows 10 sürümü. Peki daha eski WIN10 LTSC bulunmakta mı ? Yoksa direk rufus ile belleğe yazdırıp kurayım mı?
Rufus yeterli. Turkce yapmak icin de svf dosyasi vardi. Ama ben istemedigim icin eklemedim. Siz dosyayi ekleyip Turkce olarak kullanabilirsiniz.

Modeli nedir? Neler guncellenebilir bakalim.

Rufus yeterli. Turkce yapmak icin de svf dosyasi vardi. Ama ben istemedigim icin eklemedim. Siz dosyayi ekleyip Turkce olarak kullanabilirsiniz.
Tamam, İlginiz için çok teşekkür ederim. Bir sorun olduğunda yazarım yine...

Gerci mesajlar konu sahibinin amacinin disina cikti ama onun sorununu cozduk gibi. Sanirim bir mesaj fazla atilmasindan rahatsiz olmaz.
Bu model notebooka T7500 CPU takiliyor gorunuyor. Videonun sonunda 3 GB RAM gorunuyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
SSD takilirsa gunluk islerde hic zorluk cikartmaz. Half Life 2 oynatiyormus. 😇
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Gerci mesajlar konu sahibinin amacinin disina cikti ama onun sorununu cozduk gibi. Sanirim bir mesaj fazla atilmasindan rahatsiz olmaz.
Bu model notebooka T7500 CPU takiliyor gorunuyor. Videonun sonunda 3 GB RAM gorunuyor.
SSD takilirsa gunluk islerde hic zorluk cikartmaz. Half Life 2 oynatiyormus. 😇
Fazla mesaj önemli değil 😅
W10 LTSB ;
Store eklemek icin bu ;
Hocam bu arada link kırık gibi gözüküyor :(

Son düzenleme:
ISO linkine tikladigimda download otomatik basladi. Store linki ise MediaFire'i aciyor, download'a da acik dosya.
İndirmeye başlıyor fakat 10 saat diyor. Daha sonra da bağlantı hatası diyor. Farklı bir yerden indirdim iso'yu. Bilgisayara kurdum fakat sanki kasıyor. Threshold 1 sanki daha akıcı idi.
Şu anda netbook'dan yazıyorum. Windows thin pc kurdum. Çok iyi bir işletim sistemi. Chrome eski sürüm kullanıyorum. Bence windows 10'dan daha iyi. Sürücülerin hepsini de kurunca tadından yenmiyor. Chrome açıkken yaklaşık 900mb ram harcıyor. Eski bilgisayarı olanlara öneririm. İsteyene iso link atabilirim.
Sizce Windows 8.1 lot veya Windows 10 lot kullanmalımıyım ? Yoksa thin pc devam mı ?

Son düzenleme:
Lg x110
İşlemci: Intel Atom N270 1,6 GHz
Yonga seti: Intel i945SGE
Bellek: 1 GB DDR2
Sabit disk: 160 GB
Ekran: 1024×600, 10 inç
En stabil hangi işletim sistemiyle çalışır.Ssd takviyesi normal kullanım için ek bir avantaj sağlar mı ???

Lg x110
İşlemci: Intel Atom N270 1,6 GHz
Yonga seti: Intel i945SGE
Bellek: 1 GB DDR2
Sabit disk: 160 GB
Ekran: 1024×600, 10 inç
En stabil hangi işletim sistemiyle çalışır.Ssd takviyesi normal kullanım için ek bir avantaj sağlar mı ???
Linux kullan. Windows serisinde XP'den sonrasında o bilgisayar sürünür muhtemelen. SSD takviyesi hızını çok arttırsa da RAM eklemeden kullanamazsın.

Ayrıca RAM ilavesi de yapmıştım. Toplam 2 GB RAM bulunmakta.

Hocam ben de 2 GB DDR2 667MHz RAM aldım LG X130 için fakat netbook açılmıyor, acaba bir uyumsuzluk falan mı oldu? Sizin aldığınız RAM'in modelini sorabilir miyim? Ben Kingston KVR667D2S5/2G modelini almıştım fakat açılmıyor. Acaba RAM'de mi bir sıkıntı var yoksa uyumsuzluk mu oldu anlamadım.
2 GB RAM'li LG X130 kullandığınızı, aynı zamanda hala forumda aktif olduğunuzu görünce yazmak istedim, konuyu hortlattığım için kusura bakmayın :)

Yeni konular

Geri
Yukarı