LG x140 Sürekli Smart Recovery Açılma Sorunu

gizza

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Dün cep telefonumdan LG x140 netbook'uma fotoğraf ve dosya aktarımı yaptım. Aktarım öncesinde telefonu taratmış olmama rağmen sanırım virüs bulaştı çünkü daha sonra yüklediğim dosyayı açmak istediğimde, netbook bir anda kapandı ve LG smart recovery ekranı ile karşılaştım. Sistem geri yüklemesi yaparak bütün verilerimi silmeme rağmen bir sonraki açışımda yine aynı ekranla karşılaştım. Aynı sorun hala devam etmekte. Eset-360 total security-Malwarebytes gibi programlarla virüs taraması yaptım ama yine her açılışta sistem geri yüklemesi yapmak zorunda kalıyorum. Bu arada bilgisayar içerisinde birçok dosya oluşturulmuş ve silmek istediğimde 'Trustedinstaller izni gerekiyor' şeklinde bir uyarı alıyorum. Bunu nasıl çözebilirim bilmiyorum. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden defalarca teşekkür ederim.

Tavsiyem Recovery kullanmak yerine disklerdeki bütün bölümleri silip temiz kurulum yapmanızdır. Zira MBR'a bulaşmış olan bir virüs her format sonrası geri gelecektir. Bunu silmenin yolu da diskteki bütün bölümleri temizlemektir.

Gerekli dosya ve rehberleri bu konuda bulabilirsiniz:

Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum | Technopat Sosyal

Öncelikle çok çok teşekkür ederim @Recep Baltaş acemice birkaç sorum olacak birincisi halen windows 7 starter kurulu idi bunu windows10'a mı cevirmeliyim ikincisi, virüsün bulasmıs olma ihtimali olan harddisk ve telefonum ile ilgili. bunların içerisindeki verileri silmeden virüsten kurtulma şansım var mıdır acaba?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı