LGA 1155 sistem nasıl yükseltilmeli?

DrThink43

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar. Sistemim eskidiğinden dolayı yeni bir SSD alıp takacağım fakat anakartımda SATA 3 desteği bile bulunmuyor. Alacağım SSD'yi tam performans ile kullanamayacağımdan dolayı vereceğim para boşa gidecekmiş gibi hissediyorum. Anakart güncelleme fikrini de düşündüm fakat 10 yıllık anakartları şu anki güncel anakartlarla aynı fiyata satıyorlar. Üstelik en fazla 3 yıl sonra sistemim çoğu oyunu oynatmayacak duruma geleceğinden dolayı boş yatırım olarak düşünüyorum. Sizce çok irdelemeyip SSD mi almalıyım yoksa biraz paraya kıyıp anakartı mı güncellemeliyim?

Selamlar. Sistemim eskidiğinden dolayı yeni bir SSD alıp takacağım fakat anakartımda SATA 3 desteği bile bulunmuyor. Alacağım SSD'yi tam performans ile kullanamayacağımdan dolayı vereceğim para boşa gidecekmiş gibi hissediyorum. Anakart güncelleme fikrini de düşündüm fakat 10 yıllık anakartları şu anki güncel anakartlarla aynı fiyata satıyorlar. Üstelik en fazla 3 yıl sonra sistemim çoğu oyunu oynatmayacak duruma geleceğinden dolayı boş yatırım olarak düşünüyorum. Sizce çok irdelemeyip SSD mi almalıyım yoksa biraz paraya kıyıp anakartı mı güncellemeliyim?

Bence SSD alın ayrıca SSD'den verim alamama olayı yanlış.
Çünkü SATA SSD'lerin hızı 550 mbi/s iken SATA 2 arayüzünün hızı 1,5 gbit/sdir.
Yani kısaca SATA veriyoluna takacağın bir SSD'den tam verim alırsın.

Bence SSD alın ayrıca SSD'den verim alamama olayı yanlış.
Çünkü SATA SSD'lerin hızı 550 mbi/s iken SATA 2 arayüzünün hızı 1,5 gbit/sdir.
Yani kısaca SATA veriyoluna takacağın bir SSD'den tam verim alırsın.

Hocam şu konuda özetlemiş olayı. Maksimum 300 mb/s hızında kullanabilicem.

Yeni konular

Geri
Yukarı