LGA 775 sistem yükseltme tavsiyesi

Bellamy

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda aldığım kararla sistemi yenilemeye karar verdim ve parça siparişlerini verdim.

Mevcut;
Gigabyte GA-G31M-ES2L
Intel Pentium E5500
2 GB DDR2 RAM
Ekran kartı yok
300w PSU
Exper kasa

Sipariş verdiklerim;
Anakart aynı
Intel Xeon E5450
2x2 GB DDR2 RAM
RX 460 2GB
Cooler Master RS500 PSU
Kasa aynı

Aklımdaki soru bu sistemden nasıl randman alabilirim, bütçem düşük olduğu için böyle bir işe giriştim? Yardımlarınızı bekliyorum.

Tamamen bütçe düşük olduğu için, ona uygun düşünüyorum. Bence iyi olmuş. Ram DDR2, bayağı eskide kalmış. Bu işlemci de ünlü oldu gitti. Kime baksam bu işlemci var. Anakartla birlikte güzelce geçinir giderler umarım. :) Gelince performans testi yapıp paylaşmanı bekliyorum dostum.

Tamamen bütçe düşük olduğu için, ona uygun düşünüyorum. Bence iyi olmuş. RAM DDR2, bayağı eskide kalmış. Bu işlemci de ünlü oldu gitti. Kime baksam bu işlemci var. Anakartla birlikte güzelce geçinir giderler umarım. :) gelince performans testi yapıp paylaşmanı bekliyorum dostum.

Tabii ki de yaparım, işlemci ve RAM'ı bekliyorum.

işlemciyi x5470 yapsanız iyi olur. bu arada biosu modlayacaksınız değil mi? yoksa xeon işlemciler 100 derecede geziyor
Xeon E5450'yi aldım ve kullanıyorum memnunum. Rx 460 konusunda ise aldım test ettim ve güvenemediğim için iade ettim. Görüntü aracı olarak r7 240 kullanıyorum(çok oyun oynayan birisi değilim FHD donmadan görüntü aktarsa yeterli). Bios modlandı işlemci genel olarak 50-60 derece dolaylarında dolaşıyor.

Xeon E5450'yi aldım ve kullanıyorum memnunum. Rx 460 konusunda ise aldım test ettim ve güvenemediğim için iade ettim. Görüntü aracı olarak r7 240 kullanıyorum(çok oyun oynayan birisi değilim FHD donmadan görüntü aktarsa yeterli). Bios modlandı işlemci genel olarak 50-60 derece dolaylarında dolaşıyor.
Merhaba bende sistemi mi sizin gibi yapmayı düşünüyorum sistemden memnunmusunuz?

Geri
Yukarı