LGA 775 soket işlemci önerisi

Stormagician

Centipat
Sistem özelliklerimi resim olarak koydum. LGA 775 soket işlemci önerir misiniz?

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı anakarttan kullanıyorum ve Xeon E5450 önerebilirim o anakarta takılacak en mantıklı işlemci olur.
Lakin ısınma konusunda biraz sıkıntılı muadili Core 2 Quad Q9650 ama fiyat ve güç tüketimi olarak E5450 öneririm Letgo veya sahibinden gibi sitelerde 100-150 liraya bulabilirsiniz Aliexpress gibi sitelere bakmayın malum virüs yüzünden gümrük kapalı.

Aynı anakarta sahibim internette bir sürü video var Xeon E5450 takanlar ile fakat ben çalıştıramadım neden bilmiyorum. Büyük ihtimalle sorun bendedir. E5450 alabilirsin.

Q9000 serisi yeterli olur bence 775 soket için. Ayrıca 775 soket DDR2 PC ler güncel oyunlar için yetersizdir. Beklentiniz düşük olmalı veya oyunlar biraz eski olmalı.

Q9000 serisi yeterli olur bence 775 soket için. Ayrıca 775 soket DDR2 PC'ler güncel oyunlar için yetersizdir. Beklentiniz düşük olmalı veya oyunlar biraz eski olmalı.

Arkadaşın kullandığı anakart DDR2/DDR3 destekliyor. Ayrıca o sisteme Xeon işlemci takıp R7 240 gibi bir ekran kartı alsa CS:GO,ETS2,gibi oyunları düşük ayarlarda oynayabilir.
İyi forumlar.

Xeon işlemci almak saçmalık. Çok sorunlu.

Alabildiğince ucuz Q9XXX al.

Bende ASUS P5K-E ile Q9505 var. 60 liraya almıştım. Xeon'lar bazı çakallar sayesinde 150 liraya kadar çıktı.

Q8XXX'de alabilirsin.

Üst düzey bir sistem için bütçem şu an maalesef ki yok. 1000TL gibi bir bütçem var. Var olan sistemim ETS 2 oyununu 1920x1080 çözünürlükte 58-60 FPS olarak oynatıyor. Ancak önceden çok sıkı bir CS:GO oyuncusuydum ve tahmin edersiniz ki zaman geçtikçe oyunun sistem gereksinimleri arttı. Sistemim artık CS:GO oynatamıyor. Zaten sadece belli başlı oyunlar oynuyorum. Sizce ekran kartı ve DDR3 RAM olarak hangi parçaları tercih etmeliyim? İşlemci olarak Core 2 Quad 9xxx serisi mantıklı gibi geldi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı