LGA 775 soket Thermaltake kule tipi soğutucu Ryzen5 3500'e takılır mı?

Burak_GÜRLER

Femtopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik Mühendisliği Öğrencisi
Merhaba, yeni sistem aldım ve işlemcim Ryzen 5 3500, eski sistemimde LGA775 soket Pentium işlemci ve Thermaltake marka kule tipi soğutucu vardı.
Ben bu kule tipi soğutucuyu Ryzen5 3500'de de kullanabilir miyim? Biraz araştırdım ama net bir cevap göremedim.

Soğutucunun modeli tam olarak nedir? Eğer AM4 soket ile uyumluluğu var ise takabilirsiniz. Fakat soğutucuyu çok önceden aldıysanız muhtemelen AM4 için gerekli parçalar yoktur. Eğer soğutucunuz çok iyi değilse stok soğutucu işinizi görecektir.

Cevaplarınız için teşekkürler.
Modeli yazmıyor, 8 senelik bir sistemden çıkardım soğutucuyu.
Soğutucunun modeli tam olarak nedir? Eğer AM4 soket ile uyumluluğu var ise takabilirsiniz. Fakat soğutucuyu çok önceden aldıysanız muhtemelen AM4 için gerekli parçalar yoktur. Eğer soğutucunuz çok iyi değilse stok soğutucu işinizi görecektir.

Peki AM4 soket için dönüştürücü aparat bulabilir miyim öyle bir şey var mı?

Cevaplarınız için teşekkürler.
Modeli yazmıyor, 8 senelik bir sistemden çıkardım soğutucuyu.

Peki AM4 soket için dönüştürücü aparat bulabilir miyim öyle bir şey var mı?

Genelde firmaya mail atınca onlar yolluyor fakat 8 yıllık soğutucuyu kullanmaktansa stok soğutucuyu kullan, Wraith spire o soğutucudan daha fazla işe yapar. Wraith spire hakkında aklında şüpheler var ise biraz araştırmanı öneririm.

Genelde firmaya mail atınca onlar yolluyor fakat 8 yıllık soğutucuyu kullanmaktansa stok soğutucuyu kullan, Wraith spire o soğutucudan daha fazla işe yapar. Wraith spire hakkında aklında şüpheler var ise biraz araştırmanı öneririm.

Anladım teşekkür ederim. Yaz aylarına doğru çok sorun yaşarsam bir çaresine bakarız artık.

Geri
Yukarı