LGA Modelleri Hakkında Teknik Bilgi

vquestr

Hectopat
Merhaba arkadaşlar 13 yaşındayım ve acemiyim. :( Kendi bilgisayarımı kendim toplamak istiyorum. Çokta sabırsızım :D

MSİ X79A-GD65 (8D) Lga 2011 anakarta İntel Core İ7 4770K İşlemcisi takmak isterdim ama İşlemci Lga 1155 Modeli altında.

Soketlerle ilgili bir değişiklik var mı yoksa aynı mı ?

Aklımdaki Parçalar;

• ASUS GTX770-DC2OC-2GD5 - GeForce GTX 770 2 Go Ekran Kartı,
  • Cooler Master Hyper 212 Evo CPU Soğutucusu,
  • Advance FIRECASE Kasa,
  • Seagate Barracuda 7200.14 SATA 6Gb/s 1 To Hard Disk.

Ve geriye kalan o 2 parça :) Henüz Power Hakkında bir karar veremedim. Anakarta bağlı bundan sonra :) Ram'ları almıştım zaten Kingston HyperX Genesis 2x4 1844 Mhz DDR3,
CD okuyucuyu eski bilgisayarımdan sağlayacağım, ve bu kadar :)
Sanırım o anakart sadece İntel i7 nin 3xxx serisini alıyor. 4770K i7 ye az çok denk olan bir işlemci var mı ?
Yurt dışında yaşıyorum. Bulduğum birkaç sitede pek fazla seçenek yok işlemci olarak. Türkiye'den de getirtmek istemiyorum, hem daha pahalı hemde kargo masrafları v.s.
i7 3930K da az pahalıya kaçıyor. Birde Extreme Serileri var Onlara Gözümü bile çevirmedim neyse. :) Yoksa i7 3820 var birde i7 3770K var 2 si arasında karar veremedim. Acaba yeni bir anakart mi baksam yoksa Bunlardan birini mi seçeyim ? Hangisi daha avantajlı olur ?
Kısacası Biraz teknik desteğe ihtiyacım var :D Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.

Şimdiden teşekkür ederim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
İ7 3820 ile 3770k arasında 3770k daha iyidir. Fakat kodundan da anlaşılacağı gibi 3. nesil yani ivy bridge bir işlemci. En yeni nesil almanı tavsiye ederim. Yani 4770k. Fakat tüm parçalar için bütçeni söylersen daha iyi yardımcı olabilirim. Çünkü oyun oynayacağını düşünürsek i7 4770k ile gtx 770 saçma bir tercih olur.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı