Bilgisayar Dizilimi Hakkında Bilgi

hhanmutav

Hectopat
Arkadaşlar bilgisayarım çok eskidi artık ya yeni bilgisayar dizeceğim ya da yeni bir kasa alacağım. Kasa hayatım boyunca hiç dizmedim, kolay bir şey mi bimiyorum. Eğer kolaysa bir bilgisayar dizmek sorunlu olur mu ? Yani parçalarını yerine takabilirim ama bilgisayarı çalıştırdığımda sorunlar yaşar mıyım? Bunlar sorularımdı.

Eğer sorun yaşamassın diyorsanız bana Vatan'dan bir bilgisayar dizip burdan paylaşırsanız çok sevinirim.

Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

Bütçe: En Fazla 1.000 TL

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer baştan aşağı bilgisayar toplamak istiyorsanız bu bütçeyle işe hiç girmeyin derim malum günümüz şartlarında son çıkan oyunları oynamak ve kasayı sıfırdan toplamak için bütçeniz baya düşük.Bana sorarsanız 500-750 TL daha bütçenizde artışa giderseniz orta seviyeli bir sistem yapabiliriz.Tabi bunları oyuncu bilgisayarı kuracağınızı düşünerek söylüyorum nette gezinmek,video izlemek,ofis işleri için sistem toplayacaksanız durum farklı o zaman hazır sistemleri almak mantıklı olacaktır.
Sitem toplamak eli yatkın insanlar için kolaydır ama bu işe ilk başlayacaksan bir günde olabilecek bir şey değil eğer pc toplarsanız aldığınız bileşenleri takmadan önce eski bilgisayarınızın parçalarını birkaç defa söküp takmaya çalışın başarısız olursanız bir bilgisayarcıya montajını yaptırın.
Başka sormak istediğiniz soru varsa yardımcı oluruz :)

- - - Güncellendi - - -

Ödenecek Toplam Tutar: 1.094,62 TL

Bakalım düşük bütçeyle bir şeyler yapabilir miyim diye kendimi denedim fenada olmadı sanki bu arada monitör almayacağını varsayarak topladım. Anakartını biraz iyi seçtim eline para geçerse işlemciyi Amd Fx yapabilesin diye :)

Bilgisayarı oyun için topluyorum. Mert kardeşim tavsiyen için teşekkürler. Kasa dizerken parçaların uyumlu oldugunu nerden anlarız ? Bide şimdiki oyunları kaldıran ekran kartları önerir misiniz ?
Bu sorumu cevaplarsan teşekkür ederim.

Öncelikle Mertdemirci arkadaşımıza 2013 olduğumuzu hatrlatmak isterim 2gb ram-amd 2 IIx2 felan baya bi mantksız.

Mutaw: Kasa dizerken birbirine uyumlu olucak parçalar anakart-işlemci-ram dir genelde.Ve oyun pcsnde en önemli bileşenler ekran kartı ile işlemcidir.Bnde arkadaşıma bizzat kendi dizdiğim kasayı sana tavsiye ediorum;

Öncelikle kasan olduğu için dvd okuyucun vardır sanırım onu eklemicem.

işlemci: VATAN COMPUTER - AMD - FX X6 6100 Soket AM3+ 3.3GHz 14MB Cache 32nm

kasa: VATAN COMPUTER - EVEREST - 707BR CAVALIER MidT ATX S

psu (güç kaynağı): VATAN COMPUTER - XILENCE - XP500 500W 120MM FAN PSU REDW

anakart: VATAN COMPUTER - GIGABYTE - 780T-D3L AMD 760G + SB710 Soket AM3+ 1666MHz(O.C.) SATA 2.0 USB 2.0 Anakart - Anakart

Ram x2 adet: VATAN COMPUTER - PATRIOT - 4GB ViperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Tek Mod

ekran kartı: VATAN COMPUTER - ZOTAC - GTX650 GDDR5 1GB 128Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kart veya VATAN COMPUTER - SAPPHIRE - HD7770 Edition GDDR5 1GB 128Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kart

Hdd: VATAN COMPUTER - SEAGATE - 3.5" 500GB Barracuda Sata 3.0 16MB Cache 7200Rpm Harddisk - Dahili Harddisk

04.04.2013 Tarihinde bu sistem 1187 TL tutuyor ama vatan %8 indirimli bugün. Haftada 3-4 gün %25 ayda 1-2 gün %30 indirimli oluyor takip edersen sistemi %25 indirim ile 891 TL - %30 indirim ile sanırım 820 tl civarı.

Sistemi araştırabilirsin 2013 de ckan en son oyunların çoğunu ful grafikte oynuyabilirsin açıp oynuyamıyacağın oyun yok.Ayrıca eski pc'ndeki fanlarıda değerlendrmen işine yarıyacaktır.Bu fiyat sana baya bi uygun geldiyse VATAN COMPUTER - ASUS - M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 Anakart - Anakart bu anakartıda tavsiye ederim.

Recep Baltaş:
- 1000 TL'ye oyun PC'si baştan aşağı toplanmaz ama sade kasa 900-1000 TL yatırılıcaksa bence bu mümkün.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı