LGBTQ temalı kitap sadece 18 yaşından büyüklere satılacak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@WinTime, bence toplumlaşma demektir. Bizi birbirimizden ayıran ve çatışmalara sebep olan etkenlerden biri daha kaybolur. Dolaylı yoldan daha iyi birleşme, daha iyi hayatta kalma demektir. Ortası yok bunun, özgürlük veya toplumsal güç arasında seçim yapmak gerekli.
İnsanlık inan bana toplumlaşmak için pek hazır değil. Bu toplumlaşmak bizim zararımıza da olabilir yararımıza da, düşünsenize 1 toplum ama katmanlardan oluşuyor, cinsiyetsizleştirilmiş, ust kesim alt kesimi ezip köleleştiriyor, soyun devamı için insanlar damızlık olarak kullanılmaya kadar gider bu. Distopik gelebilir ama geeçekleşebilcek bir şey bu. Peki doğru olan bu mu sizce ?

İnsanlık inan bana toplumlaşmak için pek hazır değil. Bu toplumlaşmak bizim zararımıza da olabilir yararımıza da, düşünsenize 1 toplum ama katmanlardan oluşuyor, cinsiyetsizleştirilmiş, ust kesim alt kesimi ezip köleleştiriyor, soyun devamı için insanlar damızlık olarak kullanılmaya kadar gider bu. Distopik gelebilir ama geeçekleşebilcek bir şey bu. Peki doğru olan bu mu sizce ?
Cinsiyetsizleştirilmiş toplum ile üst-alt tabakayı anlayamadım. Zaten tarih boyunca bu yok muydu? Ve hâlâ bu ezme durumu devam etmiyor mu?

Maalesef, o değilde konu sahibinin konunun bu kadar büyüyeceğini sizce tahmin etmiş midir 🤔
Bu tarz konularda fikirlerimi söyleyip, insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Aynı zamanda onların fikirlerini alıp kendim de onların ne düşündüğünü görüyorum. O yüzden bu konuda aktifim çünkü gerçekten sıkıntılı bir durum ve işin içinden çıkılamıyor.

@WinTime, Zaten olacak şey bu. Birçok ihtimal var. Hiçbir düşünce, fikir veya ideoloji herkesi tamamen kapsamayacaktır. Bugün buradaysak toplumsal olarak birleştiğimiz için buradayız. Özgürlükler tatlı gelebilir en başta ama her şeyinizi kendiniz sağlamak zorundasınız. Artık duyguların değil, sadece aklın ileriye götürecek şey olduğunu ve hayatımızın her alanında olumlu gelişmelerin akıl ve onun ürünleriyle çıkacağı kanaatindeyim.

Cinsiyetsizleştirilmiş toplum ile üst-alt tabakayı anlayamadım. Zaten tarih boyunca bu yok muydu? Ve hâlâ bu ezme durumu devam etmiyor mu?
Bu durum devam etsede, inanın bana gerçekleşmesi durumunda daha büyük ezilmeler meydana gelecektir. İnsan oğlu zalim. Ben isterim ütopyada yaşamak, insanlar her şeyi başarmış soyumuzu geliştirmiş ve yeni medeniyet/uygarlık seviyelerine geçilmiş, bu ezme olayı ortadan kalkmış ve herkes eşit olmuş. O zaman cinsiyetsizleştirmeye zaten pekte lafım olmaz. O konuları çoktan aşmış oluruz. Ama bahsettiğim durumda ise hani cinsiyetsizleştirmenin sebebi bi kısmı daha elitleştirmek üst tabaka yapmak olabilir.
@WinTime, Zaten olacak şey bu. Birçok ihtimal var. Hiçbir düşünce, fikir veya ideoloji herkesi tamamen kapsamayacaktır. Bugün buradaysak toplumsal olarak birleştiğimiz için buradayız. Özgürlükler tatlı gelebilir en başta ama her şeyinizi kendiniz sağlamak zorundasınız. Artık duyguların değil, sadece aklın ileriye götürecek şey olduğunu ve hayatımızın her alanında olumlu gelişmelerin akıl ve onun ürünleriyle çıkacağı kanaatindeyim.
İnsan duygusal bir varlık, duygularını kullanmayınca hayvan dediğimiz varlıklardan kötü oluyoruz. Canavarlaşıyoruz ruhsuzlaşıyoruz. İnsanı insan yapan zaten duyguları değil midir ? Duygusuz olmak, seri katil gibi olmak gibi geliyor bana.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı