LGS 2022 Matematik Netiniz Kaç?

Bize öyle bir sıralama vermediler. Bu arada gördünüz mü bilmiyorum ama LGS videolarındaki yorumlarda hep matematikten 16-18D yaptıklarını söyleyen tipleri görünce sinir oluyorum. Millete hava atıyorlar resmen.

Gördüm, ama ciddiye almanızı tavsiye etmem, 2021 çok zordu ve onun yorumlarında da vardı, ayrıca sonuç yazanlarda da neredeyse herkes %3 içindeydi, e kalan %97 hiç videoya gelmedi de toplananlar hep %3'ten mi? Değil, ya Türkiye'de mesela satranç tecrübesi olan herkes der ki ben il/ilçe çapında madalya kazandım, LGS'den sonra da herkes sallar, Full yazıp 10 net cikarmayanlar vardır emin olun. Kendimi 2021 LGS yorumları sayesinde hazırlamıştım, az önce eski öğretmenim ile görüştüm, dedi ki sınav kolay değildi, matematik kolaydı ve muhtemelen Türkçe belirleyici ders olmuş, ayrıca yine söylediğine göre ilçede kolejlerden bile Full yokmuş, hani çok kolay olsa illaki fulleyen çıkardi, şu an soruları inceleyenlerin çoğu 8. Sınıfı bitireli yıllar oluyor, doğal olarak çok zor da olsa zaten kolay gelir, moralinizi bozmayın bence belli olmaz.

Gördüm, ama ciddiye almanızı tavsiye etmem, 2021 çok zordu ve onun yorumlarında da vardı, ayrıca sonuç yazanlarda da neredeyse herkes %3 içindeydi, e kalan %97 hiç videoya gelmedi de toplananlar hep %3'ten mi? Değil, ya Türkiye'de mesela satranç tecrübesi olan herkes der ki ben il/ilçe çapında madalya kazandım, LGS'den sonra da herkes sallar, Full yazıp 10 net cikarmayanlar vardır emin olun. Kendimi 2021 LGS yorumları sayesinde hazırlamıştım, az önce eski öğretmenim ile görüştüm, dedi ki sınav kolay değildi, matematik kolaydı ve muhtemelen Türkçe belirleyici ders olmuş, ayrıca yine söylediğine göre ilçede kolejlerden bile Full yokmuş, hani çok kolay olsa illaki fulleyen çıkardi, şu an soruları inceleyenlerin çoğu 8. sınıfı bitireli yıllar oluyor, doğal olarak çok zor da olsa zaten kolay gelir, moralinizi bozmayın bence belli olmaz.
Türkçede batırdım 10D 7Y 3boş gerçekten Türkçe zordu.

Lgs tayfası çok sallar. Yüzdelikler çok değişmez. Geçen sene %3 e girdiysen bu sene %3.6 ya falan girersin. Herkes kolay diyordu baktık 20 yanlışı çıktı . Sallamak kolay , internette yazılanları takmayın. Ben sorulara baktım, matematik geçen seneye göre az daha kolay, fen çok daha zor, türkçe geçen seneyle kıyaslanamayacak derecede zor, inıkap ve din aynı, ingilizce daha zor. Yani gördük herkes kolay diyordu. En iyi yapanın bile 10 yanlışı var. Saçma ve içi boş bir sınav olmuş.
Zaten bütün LGS kanalları cebini düşünüyor, olaydan bol prim kasıyorlar. Abartılacak bir şey değil alt tarafı bir lise sınavı 2 ay sonra unutulup gidecek. Keyfinize bakın. Takmayın. Sanki tam yapsanız arşa ereceksiniz. Zaten böyle bir sınava gerek bile yok. Siz kısa zamanda kendi paranızı kazanmaya bakın. Hadi diyelim LGS de başarılı oldunuz, belki YKS de çuvallayacaksınız ya da tam tersi. Sınavlara çalışırsınız yaparsınız. Ayrıca kendinizi dandik bir sınava göre değerlendirmeyin siz kendinizi geliştirmeye bakın. Elemenın biri sadece 1 yanlış yapmış iyi bir lise kazandı ama kafası boş yani gelecekte bir şey olamaz anlatıbiliyor muyum? Yav, zaten sistem iyi olsaydı 15 sene intgilizce dersi görüp adamakıllı ingilizce konuşabilmeniz lazımdı. Fen bilimleri dersi Türkiye müfredatında içi boş bir ders , fen dediğin kağıt üzerinde şık işaretlemeyle olmaz olamaz olmayacak. Matematik dedğin basit bir olasılık sorusuyla , bölmeyle olmaz olamaz olmayacak. Bir veledi sadece 1 sınava göre gideceği liseyi belirlemek nedir yav. Komedi gibi bir olay yani. Türkiye sistematik olarak bitik bir ülke. Sen krallar gibi eğitim sistemi yapamıyorsan bu ülkeden ne bekleyebilkirsin. Bu iş her yere okul açmakla olmaz. Okul dedğin kaliteli olmalı binası hoş olmalı öğretmeni seçkin olmalı. Öğretmen en kaliteli insanlardan seçilmeli. Bilgi kültür seviyesi en üst seviyede olmalı. Ama nerede? Öğretmene bakıyorsun iş yok torpille yerleşmiş. Bilgi desen yok. Kültür desen yok. Eğitim desen yok. Eeee, sen öğrenciden ne bekliyorsun? Uçmasını mı? Öğrenciyi 3 saat bir odaya hapsedip 90 soruyu işaretleyip gitmesini mi? İşte bu çok yanlış. Saraylara harcanan paranın çeyreği eğitime harcansaydı şu an bunu yazmıyor olurdum. İşte yazdıklarım hep boş, kimse umursamaz. Devletin başındaki sözde yöneticiler de anca keyfine bakar. Vatandaş ezilir işte bu alışılagelmiş bir olay. Ama bunu değiştirmek sizin elinizde. Fırsatı kaçırmayın. Miletvekilinin değil, halkın otoritesi olmalı. Nerede kaldı CUMHURİYETÇİLİK , nerede HALKÇILIK. NEREDE?

Geri
Yukarı