LGS 2022'de Hedefleriniz neler?

Daha 363 gününüz var. Bu kadar kasarsanız ileride stres yaparsınız haberiniz olsun :) hayatın tadını çıkarmaya çalışın biraz.
Yorumun Üstünden biraz zaman geçmiş ama cidden bu her yönüyle çok yanlış bir yorum. Asıl bu kadar kasmazsanız, zamanında yeterince çalışmayıp disinizi sıkmazsanız ileride istediğiniz hayatı yaşayamazsınız. Aga en fazla ciddi şekilde 3 sene sıkıyorsun dişini.lgs son sene ve lise 3-4. Stres ile ders çalışmanın alakasını da göremedim. Ki ders çalışmayıp kendinde o güveni oluşturmazsan ne yaparsan yap strese girersin. 3 sene hayatın tadını çıkarıp bağımsız bir birey olduğunda yerlerde sürüklenmek mi yoksa 3 sene sosyal hayatsız olup gelecekte daha ideal bi hayat sürmek mi? Seçim yine sizin tabiki.

@Karokan54 Üç sene değil o üniversite ve lisede de eşek gibi çalışıyorsun. Ayrıca okumakla ideal bir hayat sürmek ne yazık ki Türkiye koşullarında garanti değil şu an.
Bu arada tüm LGS sınavına girecek öğrencilere zihin açıklığı dilerim.

@Karokan54 Üç sene değil o üniversite ve lisede de eşek gibi çalışıyorsun. Ayrıca okumakla ideal bir hayat sürmek ne yazık ki Türkiye koşullarında garanti değil şu an.
Bu arada tüm LGS sınavına girecek öğrencilere zihin açıklığı dilerim.
Lise ilk iki seneyi katmadım o kadar ahım şahım çalışmaya lüzum yok. Normal bir şekilde dersi dinleyip konuyla ilgili günlük test çözersen çoğu seye zamanın kalır. Son 2 senede bunlar yok oluyor. Aga okumakla kastettiğin van,hakkari tıp ise evet olunmaz zaten. 100k-200k ile girdiğin üni sadece işsizliğini ertelemek olur. Lütfen ama yapmayın şu an lise mezununun ya da dandik üni mezunun mu iş bulma olasılığı yüksek orta üstü üni mezununun mu?

@Karokan54 Şu koşullarda 50 bindeki Üniversitelere gidip işsiz olan da var, 300 binlik fakültelere gidip zengin olan da var. Her şey ders değil diyorum hatta ve hatta sadece ders çalışmak Tıp kazanacak kadar iyi değilseniz daha bile kötü.

@Karokan54 Şu koşullarda 50 bindeki Üniversitelere gidip işsiz olan da var, 300 binlik fakültelere gidip zengin olan da var. Her şey ders değil diyorum hatta ve hatta sadece ders çalışmak Tıp kazanacak kadar iyi değilseniz daha bile kötü.
haklılık payınız var ama oransal olarak iyi ünideysen işsiz kalma olasılığın daha düşük 300k'lığa göre. İş biraz da sende bitiyor dediğiniz gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı