LGS 2023 için dershaneye gidilmeli mi?

İnfinix

Hectopat
LGS 2023'e gireceğim dershaneye gidenler çok yoruluyorlarmış ve evde çalışılmıyormuş. Sizce gidilir mi yoksa özel ders mi alayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Açık açık söyleyeyim, 400 - 410 gibi puanlardan daha aşağı alırsan düzgün lise bulman çok zor. İçinde çalışmak var mı, önce onu anlaman lazım. Benim yoktu mesela. OBP puanı ile daha bu sene girdim liseye. LGS'den 348 aldım. Benim için önemli değildi, tekrar girme şansım olsa yine çalışmam. Benim sana önerim OBP'ni yüksek tut, çevrendeki okulların OBP'sine bak.
Ha diyorsun çalışacağım, edeceğim. O zaman git tabii, evdeki ortamdan iyi bir ortam olmasına dikkat et. Ortamdaki arkadaşlarını iyi seç. Dersi dinlemeni engelleyen kişilerle arkadaş olup takılma.
Kolay gelsin, başarılar.

LGS 2023'e gireceğim dershaneye gidenler çok yoruluyorlarmış ve evde çalışılmıyormuş. Sizce gidilir mi yoksa özel ders mi alayım?
Ben bu sene gittim ve açıkçası sınavda 0,68'e girdiğim için işime yaradı diyebilirim. Fakat bazı arkadaşlarımdan da bildiğim üzere her dershane böyle değil. En önemli 2 etken öğretmenler ve öğrenciler. Zaten öğretmenler iyi değilse gitmezsin. Gittiğim dershanede birkaç öğrenci vardı hiç susmayan ve ilk başlarda da iyilerdi, sonra böyle devam edince sınavda başarısız oldular yani böyle öğrencilerle takılmadığın sürece yararlı olabilir.

Dershanenin reklamlarına kanma, bir kişi evde de çalışarak yapabilir. Benim tavsiyem, dershaneye denemesi için yazılman olur. Elde YouTube gibi bir kaynak var ve 2000 senelerinde değiliz. Bilgiye ulaşmak artık çok kolay, yeter ki isteyin ve çalışın.

Yeni konular

Geri
Yukarı