LGS 2024 için tavsiye

Demirhan61

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar LGS 2024'e gireceğim ama bana şu anda bile stres bastı ya başaramazsam kaygısı beni çok korkutuyor zaten çocukluğumdan beri test çözmeyi o kadar sevmiş bir insan değilim ki ailem bile bana diyor ki: "sen LGS'den 350 üstü alamazsın bu çalışmayla" diyor oysaki ben dönem içinde gerçekten çalışmayı planlıyorum ama onlar öyle dedikçe benim hevesim iyice kaçıyor ne yapmam gerek?
Allah aşkına tavsiye verin sabah sabah uyku tutmadı ya tavsiye verin bana LGS 2023'e girmiş olanlar.

Arkadaşlar LGS 2024'e gireceğim ama bana şu anda bile stres bastı ya başaramazsam kaygısı beni çok korkutuyor zaten çocukluğumdan beri test çözmeyi o kadar sevmiş bir insan değilim ki ailem bile bana diyor ki: "sen LGS'den 350 üstü alamazsın bu çalışmayla" diyor oysaki ben dönem içinde gerçekten çalışmayı planlıyorum ama onlar öyle dedikçe benim hevesim iyice kaçıyor ne yapmam gerek?
Allah aşkına tavsiye verin sabah sabah uyku tutmadı ya tavsiye verin bana LGS 2023'e girmiş olanlar.
Elinden gelenin en iyisini yapıp sınava gireceksin olacak bu hocam.

LGS çok zor bir sınav değil, düzenli çalışma ile iyi bir yüzdelik dilime rahat girersin. Aileler genel olarak sistemi çok bilmiyorlar, mesela puan değil de yüzdelik dilimin önemli olduğunu vesayre. Bu nedenle ailenin dediklerine aldırış etme muhtemelen hevesini kırmak için değil gaz vermek için söylüyorlar ama nasıl söyleyeceklerini bilmiyorlar. Test çözmeyi sevmeme konusuna gelirsek test çözmeyi seven 1 kişi bile yoktur zaten sevmeye sevmeye çözeceksin bunun başka bir yolu yok. Bir süre sonra sevmesen de alışkanlık haline gelecek zaten.

Kanka LGS önemli bir sınav değil. Orta okulda hep liseyi kazan rahat edersiniz. Lisede üniversitesiyi kazan rahat edersiniz laflarını duyucaksındın. LGS'nin öyle bir önemi yok, YKS'nin belli bir önemi var ama üniversitesi kazanıp bitirdiğinde iş hayatına atılacaksın ve okul hayatında yaptıkların birer hiçten farksız olduğunu fark edeceksin. Yani LGS pek de umursama

Kanka LGS önemli bir sınav değil. Orta okulda hep liseyi kazan rahat edersiniz. Lisede üniversitesiyi kazan rahat edersiniz laflarını duyucaksındın. LGS'nin öyle bir önemi yok, YKS'nin belli bir önemi var ama üniversitesi kazanıp bitirdiğinde iş hayatına atılacaksın ve okul hayatında yaptıkların birer hiçten farksız olduğunu fark edeceksin. Yani LGS pek de umursama
Hocam liseden liseye eğitim çok değişiyor tabii ki iş gene bireyin kendisine kalıyor ama yazdıklarınız bence yanlış.

Hocam liseden liseye eğitim çok değişiyor tabii ki iş gene bireyin kendisine kalıyor ama yazdıklarınız bence yanlış.

Kanka evet okuduğun okul senün hayatınına etkisi olur ama demek istediğim şey bazı insanlar fen lisesi kazanırsam kesin en iyi üniversiteye giderim, Boğaziçi, İTÜ kazanırsam iştediğim yerde sorunsuz çalışırım gibi seyler hakkında diyiyorum. Hangi lise veya üniversiteye giderse gitsin olay yine bu arkadaşımızda bitiyor.

Sosyalde bende böyle konular açıyordum işte nasıl çalışmalıyım tarzında 430 yaptım benim sana bir önerim var buna katılmayan olacaktır ama bence kesinlikle dershaneye gitme saçma gelebilir ama sebeplerim var okuldan çıkıyorsun direk dershaneye git saat kaç 3, tabii ki de okulda yoruluyorsun ama dershaneye gitmek zorundasın dershaneden çıktın okula varıyorsun saat kaç 7 eve geldiğinde çok yorgun bir vaziyette oluyorsun ve ders çalışmak aşırı zor oluyor. Bence süreç içerisinde özel ders al özel ders hiç yormuyor ve hoca seninle kişisel ilgileniyor.

LGS'yi bu kadar kafana takmana gerek yok bence. Lisede zaten çok çalışacaksın. Şimiden kafanı yorma bence deli gibi çalışıp

Yeni konular

Geri
Yukarı