LGS %8 ile alan liseye %10 ile girilebilir mi?

Bir sorum daha var hocam. 95 ortalamalı okul ile 88 ortalamalı okul, kabaca düşük obp ve yüksek obpli okul arasında ne fark var?
Bu puan senin çevreni yani arkadaşlarını ve öğretmenlerini etkiliyor.

Arkadaş daha liseye başlamadan arada büyük fark var diyor. Şu an sizin için fark 3-5 puan. Başladıktan sonra çevren,başarın,öğretmenlerin gelecekteki mesleğin.

Bu puan senin çevreni yani arkadaşlarını ve öğretmenlerini etkiliyor.

Arkadaş daha liseye başlamadan arada büyük fark var diyor. Şu an sizin için fark 3-5 puan. Başladıktan sonra çevren,başarın,öğretmenlerin gelecekteki mesleğin.
peki ya lgs puanı öncelik olarak tanınıyor mu? Misal obp puanım yetmiyor ancak lgs puanım yüksek nasık işliyor?

Peki ya LGS puanı öncelik olarak tanınıyor mu? Misal OBP puanım yetmiyor ancak LGS puanım yüksek nasık işliyor?

OBP ve LGS 2 farklı etken. LGS düşük ama OBP yüksek gireceğin lise OBP ile alıyor, OBP'ne bakarlar. Zaten LGS'si yüksek olan birisi OBP lisesine gireceğini pek sanmam.

Hocam okulun kontenjanı artmadıysa imkansız maalesef. Sizin yüzdelik diliminizden aşağı okulları seçin ki yeriniz garanti olsun. Sonra nakille istediğiniz okulu denersiniz.

Yüzdelik dilimde çok küçük sapmalar olabiliyor illaki. Yüzdelik dilim olarak daha üst sıradaki okulların kontenjan durumunda değişme vs oldu mu acaba bu yıl? Bunlara bakmanız da gerekiyor. Fakat dilim olarak %10'dan ve daha yüksek dilimde +1 -1 sapma ancak oluyor.

Merhaba bir şey soracağım benim zorla yazdığım bir lise var yani aslında gitmek istemiyorum. Meslek lisesi bu bahsettiğim lise yüzdelik dilimi 65 benim ise 70 girme oranım kaç olabilir? Geçen yıl en düşük 24 ile almış en yüksekte dediğim gibi 65,02. (İzmir'de olan bir lise)

Arada büyük fark var hocam bende LGS'ye girdim bu sene tutmayabilir siz yine de en başa yazın.

Yeni konular

Geri
Yukarı