LGS A Kitapçığı 9. Fen Sorusu

Sanırım liseye gidiyorsun. Üniversite sınavında karşına öğrenmediğin bir şey çıksa ne düşünürdün?
Bilmediğin bilgi diye bir olay yok. Her okulda aynı yüklü cisimlerin birbirini ittiği öğretilir. Soruyu kavramakla uygulamak arasında fark var.

Sanırım liseye gidiyorsun. Üniversite sınavında karşına öğrenmediğin bir şey çıksa ne düşünürdün?
Dostum hala anlamıyorsun. Boşuna mı yazıyorum ben? Soruda öğrenmediğin bir şey yok diyorum. Defalarca aynısını yazdım. Direkt bilgi sorarlarsa TEOG'daki gibi 10 bin tane birinci çıkar. Yorum yapabilen kazanıyor.

Kardeşim fen bilgisi öğretmenin sana + ve - yüklü cisimlerin özelliklerini anlatmadı mı, nasıl öğrenmediğin bir şey olabilir bu, bilmen gereken en temel bilgilerden birisi bu. Sen sorunun soruluş tarzına daha 8. sınııftayken bu kadar takılıyorsan üniversite sınavında allah yardımcın olsun. Soruyu kavrayamıyorsun, suçu başkalarına atmaya çalışıyorsun gayet de müfredatta vardır yüklü cisimler.

Aynen kardeşim, zıt yüklü cisimler birbirini iter. Sana çok güzel öğretmişler.
Bir şey derdim sana fakat yaşına veriyorum. İyi Sosyal'ler. Sana bir abi tavsiyesi; unutma başkalarının eksiğini aramak yerine biraz kendini geliştir belki o zaman faydasını görürsün.

Kardeşim fen bilgisi öğretmenin sana + ve - yüklü cisimlerin özelliklerini anlatmadı mı, nasıl öğrenmediğin bir şey olabilir bu, bilmen gereken en temel bilgilerden birisi bu. Sen sorunun soruluş tarzına daha 8. sınııftayken bu kadar takılıyorsan üniversite sınavında allah yardımcın olsun. Soruyu kavrayamıyorsun, suçu başkalarına atmaya çalışıyorsun gayet de müfredatta vardır yüklü cisimler.
Soruyu uzmanlar, fen hocaları, kimya hocaları kavramamış. Onlara üniversite sınavında Allah yardım etmiş o zaman.

Arkadaş deneme çözse bilirdi zaten soru tiplerini. Olması gereken budur. Sorular böyle sorulursa bilenle ezberleyen ayırt ediliyor işte.
Kardeşim nerden biliyorsun deneme çöznediğimi? 2 tane bilfen genel deneme, 1 krallar karması, 1 başarı karması, 6 Ata denemesi, 6 Bilfen denemesi, 1 tane karekök fen denemesi, 1 tane 20'li çanta fen denemesi çözdüm ama karşıma buna benzer bir soru çıkmadı. O çözdüğüm sorularda her boyama sorusunda zıt yüklü cisimlerden bahsediliyordu. Lütfen yargısız infaz yapmayın.

F.8.7.1. Elektrik Yükleri ve Elektriklenme
Önerilen Süre: 6 ders saati
Konu / Kavramlar:
Elektrik yükleri, elektrik yükleri arasındaki itme ve çekme kuvvetleri, elektriklenme çeşitleri
F.8.7.1.1. Elektriklenmeyi, bazı doğa olayları ve teknolojideki uygulama örnekleri ile açıklar.
F.8.7.1.2. Elektrik yüklerini sınıflandırarak aynı ve farklı cins elektrik yüklerinin birbirlerine etkisini açıklar.
F.8.7.1.3. Deneyler yaparak elektriklenme çeşitlerini fark eder.
F.8.7.1.2 numaralı kazanıma bakarak sorumlu olduğunuzu görebilirsiniz.

Kardeşim nerden biliyorsun deneme çöznediğimi? 2 tane bilfen genel deneme, 1 krallar karması, 1 başarı karması, 6 Ata denemesi, 6 Bilfen denemesi, 1 tane karekök fen denemesi, 1 tane 20'li çanta fen denemesi çözdüm ama karşıma buna benzer bir soru çıkmadı. O çözdüğüm sorularda her boyama sorusunda zıt yüklü cisimlerden bahsediliyordu. Lütfen yargısız infaz yapmayın.
Sen baştan kaybetmişsin kardeşim. Ciddi anlamda Türkçe bilmiyorsun. Ya da anlamak istemiyorsun. Senin hatan kardeşim. Yapamamışsın soruyu bu kadar basit. Kırmayayım diyorum ama tatlı dille anlatamıyoruz. Soruda anormal bir durum yok. Müfredat dışı bir şey de yok. Yapamadım de geç.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı