LGS denemelerim kötü gidiyor

FortmanForever

Centipat
Makaleler
1
Merhaba. 8. sınıfa başladığımdan beri denemelerim kötü gidiyor. LGS'de hedefim 460-470 puan civarı yapabilmek fakat denemelerden belli oluyor ki hedefime çok uzağım ve zamanın neredeyse yarısı bitti. Dün gece bunu düşünmekten yarım saat uyuyamadım yani endişeleniyorum ve bu endişe her geçen denemede artıyor. En son girdiğim denemenin sonuçları görselde. Önerileriniz nelerdir? Ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• Online Sınav Sistemi _ Dijital Ölçme ve Değerlendirme - Google Chrome 12.12.2023 17_33_32.png
    Online Sınav Sistemi _ Dijital Ölçme ve Değerlendirme - Google Chrome 12.12.2023 17_33_32.png
    20,5 KB · Görüntüleme: 87
Denemeleri çok kafaya takmamak lazım. Sen sadece çalışmalarına odaklan. LGS'ye girdiğim sene 25-30 tane deneme çözmüşümdür ve en yüksek yaptığım puan 375 idi sanırım. Buna rağmen 2020 LGS'de 450 yapmıştım.

Günlük tekrarlarını aksatma konu açıklarını kapat planlı programlı çalış kolay-zor değişik kaynaklardan testler çöz böylece değişik soru tipleri görürsün bol bol paragraf çöz kitap öneriside yapayım hatta paragrafın ritmi arı yayıncılık var kitap süper, ayrıca çıkan yanlışlarını mutlaka araştır aynı branşın 3-5 hocasına sor değişik çözüm teknikleri öğren bu yeni nesil sorularda işine yarar, eğer iraden kuvvetli ise bilgisayarı bırak tuşlu telefona geç ya da telefonu alo-alo için kullan sadece emin ol artar netlerin, başarılar.

Günlük tekrarlarını aksatma konu açıklarını kapat planlı programlı çalış kolay-zor değişik kaynaklardan testler çöz böylece değişik soru tipleri görürsün bol bol paragraf çöz kitap öneriside yapayım hatta paragrafın ritmi arı yayıncılık var kitap süper, ayrıca çıkan yanlışlarını mutlaka araştır aynı branşın 3-5 hocasına sor değişik çözüm teknikleri öğren bu yeni nesil sorularda işine yarar, eğer iraden kuvvetli ise bilgisayarı bırak tuşlu telefona geç ya da telefonu alo-alo için kullan sadece emin ol artar netlerin, başarılar.

Yanlışları Kunduz'a soruyorum hocam. Bu arada son denemem çok daha berbat geldi.

Dostum sana önerim 2 tane paragraf kitabı al ve günlük ikisinden de 20'şer soru çözmeye başla. Sayısalın şu an ortadan bir tık düşük benim de bu zamanlarda sayısalım çok düşüktü özellikle 15 tatilde çok çalışıp düzeltmiştim. Dediğim gibi paragraf al 2 tane ve sayısala ağırlık ver. İnkılap din ve İngilizce ye fazla zaman ayırma ve bu derslerden test kitabı alıp çözmemelisin vakit kaybı. Kısacası dostum konu eksiğin varsa YouTube'dan izle yahut konu anlatımlı test kitabı al konuyu pekiştirdikten sonra sorularını çöz. Çözemediğin her sorunun video çözümünü izlemelisin yoksa hiçbir anlamı yok. Bu denemelerde de geçerli. Ayrıca daha önünde zaman var biraz sakin ol yine de endişelenmen gerek ki çalışasın. Ama daha bu zamanlarda fazla endişelenirsen işin sıkıntı olur. Streslenme başaracaksın dostum.

Yapmanız gereken şey size en uygun olan en çok verim aldığınız çalışma tekniği ile çalışman, sonra programlı çalış, konu anlatımını tamamen anladıktan sonra aklında hiç soru işareti kalmayınca test çöz, farklı kaynak kullanman önemli, maddi durumum kötü dersen internette tonla var. Kapasitene göre mola vere vere yine kapasitene göre sürecek şekilde çalış örn 4 saat vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı