LGS Hakkında Sorularım?

1. Neye göre daha zor olacak? İlk LGS'den daha kolay olur fakat yine de zor bir sınav olur.
  2. En zor ders genelde sayısal oluyor. Sayısalda anlamadığın konu bırakmamaya çalış.
  3. Örnek sorular kıvamında bir şey gelir genelde. Daha zor da olabilir.
  4. Kaç puan alırsın ya da aklındaki okul hangisi bilmiyorum fakat istediğin okulu seçmek için bahsettiğin netler düşük gibi.
Sana tavsiyem sayısala ağırlık ver ama sözeli de salma. Şöyle yani, her gün mutlaka sözel tekrarını yap, sayısala haftada 1-2 gün bakmasan da olur. Sözeli her gün tekrar ede ede adın soyadın gibi bir şey oluyor zaten, bir süre sonra günde her dersten beşer soru çözsen tam yapacak seviyeye geliyorsun. Bahsettiğim seviyeye geldiğin zaman çok hafif bir sözel çalışmanın yanında sayısala abanarak istediğin okulu tutturursun diye düşünüyorum.

LGS ilk çıktığında girmiştim, bahsettiğim şekilde çalıştım. Puanımı hatırlamıyorum ama sözeli tam, sayısalı da 3 yanlış 4 boş yaparak %0.63'lük dilime girdim.

Merhabalar sorularımı sırayla yazacağım:
1: Sınav daha zor mu olacak?
2)En zor ders ne olur?
3)Örnek sorular kadar zor olur mu?
4)Bir de
Türkçe: 14 net
İnkılap: 9-10 net
Din: 7-8 net
İngilizce: 4-6 net
Matematik: 7-10 net
Fen b.: 8-15 net
Bu neylerse yapsam 350 puan alabilir miyim?
Not: Matematik veya fen daha düşük yapabilirim. Genelde denemelerde böyle sadece Matematik'ten 4-6 net yapıyorum tek fark sadece o.
Bu kadar puanla hiç bir lise almaz seni kendini geliştirmelisin. Sınav bu sene zor olacak, en zor mat. Örnek sorulardan zor olur.
  1. Neye göre daha zor olacak? İlk LGS'den daha kolay olur fakat yine de zor bir sınav olur.
  2. En zor ders genelde sayısal oluyor. Sayısalda anlamadığın konu bırakmamaya çalış.
  3. Örnek sorular kıvamında bir şey gelir genelde. Daha zor da olabilir.
  4. Kaç puan alırsın ya da aklındaki okul hangisi bilmiyorum fakat istediğin okulu seçmek için bahsettiğin netler düşük gibi.
Sana tavsiyem sayısala ağırlık ver ama sözeli de salma. Şöyle yani, her gün mutlaka sözel tekrarını yap, sayısala haftada 1-2 gün bakmasan da olur. Sözeli her gün tekrar ede ede adın soyadın gibi bir şey oluyor zaten, bir süre sonra günde her dersten beşer soru çözsen tam yapacak seviyeye geliyorsun. Bahsettiğim seviyeye geldiğin zaman çok hafif bir sözel çalışmanın yanında sayısala abanarak istediğin okulu tutturursun diye düşünüyorum.

LGS ilk çıktığında girmiştim, bahsettiğim şekilde çalıştım. Puanımı hatırlamıyorum ama sözeli tam, sayısalı da 3 yanlış 4 boş yaparak %0.63'lük dilime girdim.
Çok kişi katıldığı için zor olur lütfen bilmeden konuşmayın.

Doğru tercih yaparsan %10 ve altında neredeyse hepsi iyi veya ortalamanın üstü.
Çok kişi katıldığı için zor olur lütfen bilmeden konuşmayın.
Çok kişi katılıyor ama bir o kadar da hiç bir şey bilmeyen katılıyor. Okulların kontenjanı da arttı, geçen senenin net ortalamasına bakın bunu daha fazla düşüremezler. LGS zorluğu hemen hemen geçen sene ile aynı olur.

MEB Bakanı bu sene orta zorlukta olacağını ifade etti.

Hangi dersin zor ya da kolay olacağı sınavdan önce belli olmaz.

Yalnız senin netler düşük. Biraz daha asılman lazım.

Geri
Yukarı