LGS için günde kaç soru çözülmeli?

Ne kadar akıllı olduğuna bağlı. Eğer akıllıysan günde 50 soru bile çözüp 470'ten yüksek puan alabilirsin. İstediğin kadar çöz, yeter ki bu devam ettirilebilir ve gerçekçi bir sayı olsun, yetmezse sonradan arttırabilirsin. Günde 150-200 soru çözerek -hangi okulda okuduğuna bağlı- ilk 5'e girebilirsin.

Kısacası, bu senelerden önce ilk 10'daysan 150-200, eğer ilk 10'da hiç olmadıysan 250-300.300'ten fazla soru çözen kimseyi görmedim ki buna çalışmak değil, kendini hırpalamak denir, insan bir süre sonra okuduğunu anlayamamaya başlar.
150-200 soru ideal.
Ben kendime bakarak rahatça söyleyebilirim ki bunda soru sayısından çok zeka önemli. Ama soru çözmeyen zekalı insana günde 200-250 soruyla yıl sonuna kadar yetişir, 250-300 çözersen geçersin.(Senin zekalı olmadığını varsayarak.)

Şimdi çalışmaya başlayacaksan günde 1000 soru. Ama önceden temelin varsa şimdiye kadar ders çalışıp soru çözdüysen 500 altına düşme.

Edit: Gülen arkadaşlar çok ders çalışmış herhalde. Ben 8.sınıftayken bazıları dershane bittiği halde eve gitmiyorlardı. 1000 soru çözdüklerini söylüyorlardı. Ben o kadar çözmedim çünkü tembel bir insandım. Şimdi mahalle lisesine giriyorum.

Doğru gülünecek bir durum söz konusu değil.

Ne kadar akıllı olduğuna bağlı. Eğer akıllıysan günde 50 soru bile çözüp 470'ten yüksek puan alabilirsin. İstediğin kadar çöz, yeter ki bu devam ettirilebilir ve gerçekçi bir sayı olsun, yetmezse sonradan arttırabilirsin. Günde 150-200 soru çözerek -hangi okulda okuduğuna bağlı- ilk 5'e girebilirsin.

Kısacası, bu senelerden önce ilk 10'daysan 150-200, eğer ilk 10'da hiç olmadıysan 250-300.300'ten fazla soru çözen kimseyi görmedim ki buna çalışmak değil, kendini hırpalamak denir, insan bir süre sonra okuduğunu anlayamamaya başlar.
150-200 soru ideal.
Ben kendime bakarak rahatça söyleyebilirim ki bunda soru sayısından çok zeka önemli. Ama soru çözmeyen zekalı insana günde 200-250 soruyla yıl sonuna kadar yetişir, 250-300 çözersen geçersin.(Senin zekalı olmadığını varsayarak.)

Tamam hocam teşekkürler.

Merhaba 2021 yılında LGS sınavına girenlere sormak istediğim birkaç soru var.

LGS için günlük kaç soru çözülmeli? Günde kaç saat çalışılmalı?

Şimdiden yardımınız.

Yazacaklarıma inanıp inananmaman sana kalmış.
Ben 7.sınıfta özel okula gitmeye başladım ve eve saat 5.15 de geliyordum akşam bize pek ödev vermezlerdi ancak haftada 1 kere deneme sınavı sınava yaklaştıkçada haftada 3 kez deneme sınavı yaparlardı arkadaşlar buraya 1000 soru 500 soru 100 soru falan yazmış ancak bu tamamen sana bağlı çok değil verimli çalışmak önemli klişe bir sözdür ama bu geçerliliğini kaybettirmiyor haftada 1 ya da 2 gün dinlenme günlerin olmalı bu günlerde minimum soru çözmeye çalış konu anlatımı vb izle bildigin konular dahi olsa izlemeni şiddetle tavsiye ederim özellikle fen videoları önemli!
Bana gelecek olursak ben günlük şu kadar soru çözmem gerekiyor falan diye düsünmezdim bazen 100 bazen 500 soru çözerdim ama asla kendimi bunaltmadım kendini çok zorlama bıkkınlık en büyük düşmanın zaten az soru çözünce vicdan azabı gelecek yılın yarısı bitti temelin yoksa yapabildigin derslere çalış fen mat Türkçe kat sayıları aynı matematik ve Türkçe genel olarak konuya hakimiyet ister ancak fen daha çok bilgi odaklıdır fen dersini kalan zamana yay matematiği ilk ve son aylara ağırlıklı koy Türkçe genelde orta ve son aylara kalsın sosyal bilimleri yaparsın zaten iyi çalışmalar bu arada yüzdelik dilimim 1.5 bitirdigim kitap sayısı 15'i geçmez kendine güven ve başaracaksın.

Geri
Yukarı