LGS için nasıl çalışılır?

yusufefe50

Centipat
Merhaba bende LGS 2021 tayfadanım ve bu yıl sınava gireceğim. Ders çalışmaya 1 2 ay geç başladım. Her hafta deneme sınavları oluyoruz. Genelde hepsi 390 civarları geliyor. LGS için nasıl çalışmam lazım? Netlerimi nasıl arttırırım? Haftalık program örneği atabilecek var mı? Günde kaç saat çalışmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bende LGS 2021 tayfadanım ve bu yıl sınava gireceğim. Ders çalışmaya 1 2 ay geç başladım. Her hafta deneme sınavları oluyoruz. Genelde hepsi 390 civarları geliyor. LGS için nasıl çalışmam lazım? Netlerimi nasıl arttırırım? Haftalık program örneği atabilecek var mı? Günde kaç saat çalışmam lazım?
Tavsiyem okullar açık olmadığı için, internetten bol bol konu anlatımı dinleyip, dinledikten sonra test çözmek. Faydalı olacaktır. Ve derslerini haftanın her bir gününe böl. Örn. "Pazartesi: Türkçe Salı: Matematik vb." böyle bölüp ders çalışırsan, o dersi daha iyi anlayıp sorularındaki net sayısı daha çok artacaktır.

Denemelerinde yanlış analizi yapman gerekiyor deneme sonuçların geldiğinde hangi dersten hanhi konu ağırlıklı yanlış yaptıysan tekrar etmen yararlı olur.

Kanka bende geçen sene girdim sınav girdiğin denmeler gibi değil örnek sorularla alakasız benim arkadaşım 490 alırken sınavda 345 aldı ve okul 2. Siydi çoğu arkadaşım da böyle oldu zaten kazanan da çok çıkmadı OBP puanını iyi tutu 90 üzeri olsun ne olur ne olmaz kazanmak istiyorsan örnek sorulara bakma en zor soru bankalarını çöz denemelerde kolay yapıyorlar asla ve sınavda düşük alırsan korkma çekinmeden ailene söyle ve asla yüksek puan aldığını söyleyip gerçekte düşük puan aldığını bilip kandırma çok takma sınavı ben çok taktığım bazı yerlerimde saçlarım bile beyazladı dikkatli ol başarılar.

Her şey sana bağlı oyunlardan uzak dur.Netleri şu şekilde arttırabilirsin:İlk önce konuyu oku sonrasında kazanımdan yeni nesile ve sonunda en zor yeni nesilleri çözerek rahatça arttırırsın.Bununla beraber en çok paragraf ve matematiğe ağırlık vermen tavsiyemdir

Geri
Yukarı