LGS için tavsiye

blodreinaa

Hectopat
LGS'ye bu sene gireceğim ve birkaç tavsiye almak istiyorum. İlk 3-4 ay 1.dönemde haftada 500-600 soru çözerken ani bir düşüş oldu 1-2 ay falan saldım. Şu an denemelerden İngilizce'den en kötü 1 yanlış, inkılaptan 2 yanlış, türkçeden ise 5-6 yanlış falan yapıyorum fende 5 yanlış falan ama matematikte hala 4-5 soru yapabiliyorum matematik hakkında kaygılanıyorum ve son günlerde çalışmaya yeniden asıldım her ayın örnek sorularını inceliyorum matematikten her gün konu anlatımı izliyorum temel sorular çözüyorum konuları tekrar ettikten sonra yeni nesil soru çözümlerine geçeceğim YouTube'dan izlemeye falan başlayacağım sizin LGS süreciniz nasıl geçti, çalışma düzenime yorum ya da sınav hakkında birkaç tüyor verirseniz sevinirim.

Kardeşim ilk öncelikle yapamadığın bilemediğin konuların konu anlatımlarına bak günde ortalama 100-150 veyahut daha fazla soru çözmeye çalış, yeni nesil sorular çöz, günde 1 veya 2 deneme çöz emin ol ileride iyi ki çalışmışım diyeceksin eğer çalışmayıp kötü bir okula girersen ömür boyu pişman olabilirsin.

LGS'ye bu sene gireceğim ve birkaç tavsiye almak istiyorum. İlk 3-4 ay 1.dönemde haftada 500-600 soru çözerken ani bir düşüş oldu 1-2 ay falan saldım. Şu an denemelerden İngilizce'den en kötü 1 yanlış, inkılaptan 2 yanlış, türkçeden ise 5-6 yanlış falan yapıyorum fende 5 yanlış falan ama matematikte hala 4-5 soru yapabiliyorum matematik hakkında kaygılanıyorum ve son günlerde çalışmaya yeniden asıldım her ayın örnek sorularını inceliyorum matematikten her gün konu anlatımı izliyorum temel sorular çözüyorum konuları tekrar ettikten sonra yeni nesil soru çözümlerine geçeceğim YouTube'dan izlemeye falan başlayacağım sizin LGS süreciniz nasıl geçti, çalışma düzenime yorum ya da sınav hakkında birkaç tüyor verirseniz sevinirim.
Kanka bol bol kitap oku okuma anlama gelişsin. Sözel mantık sorusu ile Matematik PISA soruları çöz. Önce tekrar yap soru çözmeden. Hocaların yeni konuya geçmeden önce o konuyu izle öğren.

Kitap okumanın zamanı geçti. Daha önceden okumuş olsaydın sana fayda sağlardı. Şimdi okumaya başlarsan üniversite sınavında sana fayda sağlar. Onun yerine kötü olduğun derslere yoğunlaş bol bol soru çöz.

Fen ve Türkçe için 5 yanlış fazla. Kesinlikle Türkçe ve Fen dersine aban derim. Matematiğe de iyi bak. LGS zamanı yapamadıklarını boş bırak. Ben bir hata yaptım yapamadığım soruları da işaretledim 5-6 tane. Çok zararı oldu desem yeridir.

LGS'de çıkan bütün matematik sorularını salladım. 7 doğru, 13 yanlış yaptım. O zaman da sınava adam akıllı çalışmadım yalan olmasın. Antrenmanlarla Matematik diye bir kitap var. Bu kitabı almanı öneririm. Ben de bu kitaptan matematiğe en baştan başladım. Sadece motivasyonum eksik olduğu için pek çalışamıyorum.

Sana tavsiyem önce normal sorularda çözemeyeceğin stil kalmasın. Dikkat et, problem değil sorudan bahsediyorum. Sonra konu ile alakalı birçok problem çöz ve video izle. Başka türlü çıkamazsın işin içinden.

LGS'de çıkan bütün matematik sorularını salladım. 7 doğru, 13 yanlış yaptım. O zaman da sınava adam akıllı çalışmadım yalan olmasın. Antrenmanlarla Matematik diye bir kitap var. Bu kitabı almanı öneririm. Ben de bu kitaptan matematiğe en baştan başladım. Sadece motivasyonum eksik olduğu için pek çalışamıyorum.

Sana tavsiyem önce normal sorularda çözemeyeceğin stil kalmasın. Dikkat et, problem değil sorudan bahsediyorum. Sonra konu ile alakalı birçok problem çöz ve video izle. Başka türlü çıkamazsın işin içinden.
3+3 kaç? 6 aferim hadi geç

Bak sana güzel tavsiyeler: Gerçek sınavda sözelin ve sayısalın tüm sorularını cevapladıktan sonra mutlaka ama mutlaka ilk önce matematik ve Türkçe sorularını kontrol et matematiktan sonra feni de kontrol etmeyi unutma, sakın boşlarımı önce yapayım deyip onlara önceliği verme, soruları kontrol ettikten sonra boşlarına bak. Ben sırf sorularımı erkenden kontrol etmediğim için matematikten en basit soru dahil gereksiz yanlışlar yaptım yanlışım 2-3 soru bu şekilde heba oldu. Türkçe de ise soruları ilk önce kontrol ettiğim için eleyici soruyu ve bir basit soruyu yanlış yaptığımı fark ettim, değiştirip doğru yaptım ve istediğim liseye belki Türkçeyi iyi yaparak girdim (Türkçe 1B 1y). Sorular sanıldığı gibi aşırı aşırı zor değil, sadece biraz mantık, konuyu bilmeyi ve uygulamayı gerektiriyor, fen geçen sene bayağı basitti çoğu öğrenci ya fulledi ya da 1 yanlış falan ama yine de fene çalış. Türkçe soruları Allah kurtarsın eleyici olanlar 1 sayfa oluyor çok uzunlar matematik sorularına benzemiyorlar bir ayrıntıyı kaçırırsan o soru gidebilir yani yaparken dikkatini istenene ver, ayrıca kelime dağarıcığını geliştir yeni kelimeler ve anlamlarını öğren, geçen sene kelime anlamları ile ilgili bir soru geldi aklımı yitirdim hatırlayamadığım için ama halletim, din İngilizce sosyal çok şey değil halledersin onları ama geçen sene dinin 1-2 sorusu türkçeninkilerle ile yarışıyordu bu seneyi bilemem. 10 soruluk dersleri tekrar yap ezberle test çöz pekiştir ve o 10 soruluk dersleri fullemeye bak.Günde 600 soru çok büyük bir sayı, bunu benim okulumdan günde 500-600 arası soru çözen bir çocuk 500 tam puan yapmıştı, bu sayıya ulaşırsan ve devamlı olarak çözersen belki sen de fulleyebilirsin tüm sınavı.Başarılar.

Bak sana güzel tavsiyeler: Gerçek sınavda sözelin ve sayısalın tüm sorularını cevapladıktan sonra mutlaka ama mutlaka ilk önce matematik ve Türkçe sorularını kontrol et, sakın boşlarımı yapayım deyip onlara önceliği verme, soruları kontrol ettikten sonra onlara bak. Ben sırf sorularımı erkenden kontrol etmediğim için matematikten en basit soru dahil gereksiz yanlışlar yaptım yanlışım 2-3 soru bu şekilde heba oldu. Türkçe de ise soruları ilk önce kontrol ettiğim için eleyici soruyu ve bir basit soruyu yanlış yaptığımı fark ettim, değiştirip doğru yaptım ve istediğim liseye belki Türkçeyi iyi yaparak girdim (Türkçe 1B 1y). Sorular sanıldığı gibi aşırı aşırı zor değil, sadece biraz mantık, konuyu bilmeyi ve uygulamayı gerektiriyor, fen geçen sene bayağı basitti çoğu öğrenci ya fulledi ya da 1 yanlış falan ama yine de fene çalış. Türkçe soruları Allah kurtarsın eleyici olanlar 1 sayfa oluyor çok uzunlar matematik sorularına benzemiyorlar bir ayrıntıyı kaçırırsan o soru gidebilir yani yaparken dikkatini istenene ver, ayrıca kelime dağarıcığını geliştir yeni kelimeler ve anlamlarını öğren, geçen sene kelime anlamları ile ilgili bir soru geldi aklımı yitirdim hatırlayamadığım için ama halletim, din İngilizce sosyal çok şey değil halledersin onları ama geçen sene dinin 1-2 sorusu türkçeninkilerle ile yarışıyordu bu seneyi bilemem. 10 soruluk dersleri tekrar yap ezberle test çöz pekiştir ve o 10 soruluk dersleri fullemeye bak.Günde 600 soru çok büyük bir sayı, bunu benim okulumdan günde 500-600 arası soru çözen bir çocuk 500 tam puan yapmıştı, bu sayıya ulaşırsan belki sen de fulleyebilirsin tüm sınavı.Başarılar.
Kesinlikle. Başarılı olmak demek 10 saat çalışmak değil. Akıl yürütmek ve tatminkar bir şekilde öğrenmektir. Soruları yanlış yaparak öğrenirsin. Daha geç değil. Hala vaktin var.

Bide, unutmadan bir paragraf daha ekliyim.Bu sınav önemli, biraz stres ol ve çalışmaya devam et ara vermeden.Güzel bir lisede okumak demek, ilgili öğretmenler, verimli geçen dersler ve zeki okul arkadaşları ile harika geçecek bir 4 yıl demek.Sınava rahat kafayla gir kendinden şüphe etme, arkadaşlarınla sınav arasında sorular hakkında KONUŞMA! ayrıca seni sürekli oyun oynamak için çağıran , vaktini boşa harcatmaya çalışan ne kadar insan varsa hepsini hayatından çıkarmaya çalış, bu tipler seni sadece geri çeker kendilerine bir faydaları yoktur, benim böyle bir arkadaşım vardı ve kendisi sınavda çok fena batırdı ve çocuğun 30.000 liralık kasası vardı yayıncı olcam falan diyordu 😂Neyse çok fazla boş yaptım tekrardan başarılar dilerim. 😄
Son bir şey daha ekleyeceğim valla bu son, bu sınavdan sonraki yaz tatilini iyi değerlendir.Sınav sonucunu düşünme ve oyun falan oynayıp bütün gün istediklerini yap imkanların ölçüsünde.Gideceğin lise açıklandıktan iyi ya da dandik lise fark etmez, bundan sonra hayat asla eskisi gibi olmayacak ve büyük ihtimal ortaokulu özleyip duracaksın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı