LGS için tavsiyeleriniz

EgeBatur

Hectopat
Bildiğiniz veya bilmediğiniz üzere 20 Haziran günü LGS sınavı yapılacak ve yaklaşık 1.5 milyon öğrenciden biriyim hedefim 460 puan üstü almak ve 3.5 dilimine girmek. Genel deneme puanlarım 450 civarlarında dolaşıyor. Her ay örnek sorular yayınlanıyor onları çok rahat çözebiliyorum. Onun dışında 2019 LGS Matematik sorularını da yaklaşık 15 - 20 dakikada çözmüştüm ama içimde bir şüphe var sanki yapamayacakmışım gibi. Sene içinde çok çalışamadım çünkü aynı zamanda Göztepe altyapısında oynuyorum. Sınava özel taktikler vs. biliyorsanız anlatır mısınız? Onun dışında da biraz sohbet edelim.

Bildiğiniz veya bilmediğiniz üzere 20 Haziran günü LGS sınavı yapılacak ve yaklaşık 1.5 milyon öğrenciden biriyim hedefim 460 puan üstü almak ve 3.5 dilimine girmek. Genel deneme puanlarım 450 civarlarında dolaşıyor. Her ay örnek sorular yayınlanıyor onları çok rahat çözebiliyorum. Onun dışında 2019 LGS Matematik sorularını da yaklaşık 15 - 20 dakikada çözmüştüm ama içimde bir şüphe var sanki yapamayacakmışım gibi. Sene içinde çok çalışamadım çünkü aynı zamanda göztepe altyapısında oynuyorum. Sınava özel taktikler vs. biliyorsanız anlatır mısınız? Onun dışında da biraz sohbet edelim.

Kardeş kusura bakma ama en fazla 3 yanlış yapmalısın yani 480 falan oda zor sen anadoluyada zor girebilirsin.

Kardeş kusura bakma ama en fazla 3 yanlış yapmalısın yani 480 falan oda zor sen anadoluyada zor girebilirsin.
480 nereden çıktı?

Her sabah 8'de kalkarım hocam uyku sıkıntı değil benim için. Sadece biraz büyütüyorum şu işi, yapamadığım bir şey değil fakat içimde kaygı var biraz.

480puanla alan Anadolu lisesi yok İzmir'de siz neden bahsediyorsunuz hocam?

480 nereden çıktı?

Her sabah 8'de kalkarım hocam uyku sıkıntı değil benim için. Sadece biraz büyütüyorum şu işi, yapamadığım bir şey değil fakat içimde kaygı var biraz.

İlk LGS sınavını çözdün mü? Bence bu sene sınav sor olacak iyi çalış

Bu a.

480 nereden çıktı?

Bu arada fen lisesi için %1 falan oması lazım.
Şunu söyleyeyim mesela siz fen lisesi için puanı yakaladınız ama eğer 8. sınıf ortalamanız 90 altıu ise giremezsiniz sizden iyiler alınır.

Ben de bu sene sınava hazırlanıyorum, bazen 486, 482 yapıyorum. Yaklaşık 1 aydır 470 altına düşmedim ama nedense kendime hiç güvenemiyorum. Geliştim, farkındayım ama arkamda hiçbir şey olmadığı için korkuyorum.

Bu a.

Bu arada fen lisesi için %1 falan oması lazım.
Şunu söyleyeyim mesela siz fen lisesi için puanı yakaladınız ama eğer 8. sınıf ortalamanız 90 altıu ise giremezsiniz sizden iyiler alınır.
Hocam fen lisesi hedefim olmadığını 3.5 dilimini istediğimden anlaşılmış olması gerekiyor.Okul geçen sene 455 puandan ve 3.6lık dilimden almıştı.
Ben de bu sene sınava hazırlanıyorum, bazen 486, 482 yapıyorum. Yaklaşık 1 aydır 470 altına düşmedim ama nedense kendime hiç güvenemiyorum. Geliştim, farkındayım ama arkamda hiçbir şey olmadığı için korkuyorum.
Ben de öyle.Soruları yapabiliyorum ama sınavda bişey olur diye korkuyorum.

Geri
Yukarı