LGS kitap önerisi

Her dersten en az 2-3 tane deneme çöz, sonra her dersten konu konu netlerini hesapla, eksik olan konular hakkında konu anlatımı videoları izle, sonrasında o konular hakkında soru çöz. Zaten bildiğin bir konuya abanıp diğerlerini bırakmak seni yavaşlatır, zamanın kısıtlı ve verimli kullanmalısın.
Ya da istersen git ne öğreneceğini bilmeden tüm dersler bir kitap al çöz.
Ha bir de sene daha yeni başladı konuları bilmiyorum deneme çözemem dersen de sana önerim hocalardan önde işle konuları, eğer dershaneye gitmiyorsan YouTube üzerinden kampları takip et ve hızlıca konuları bitirip soru çözmeye başla. Sadece konuları bilerek bile 400 üzeri yapabilirsin, kalanı soru tarzları hakkında bilgi sahibi olmana bağlı.

Bizim zamanımızda okyanus Master diye bir kitap vardı. Onu çözüp girmiştim LGS'ye. 20-0 gelmişti. Şimdi hala var mıdır bilmiyorum. 5 sene oldu.

Hocam o iğrenç bir kitap bu arada bazı soruları hocalar bile çözemiyor almayın eksterem sorulara ihtiyacınız yok sadece bol soru çözmeye ihtiyacınız var.

Vallahi 5 yıl önce çözmüştüm dediğim gibi. Zordu ama sınava girince fen o kadar kolay gelmişti ki :)

Heeeeeeee ben bu arada matematikden bahsetmiş idim hocam pardon, okyanus matematik hariç alınabilir.

Öneriniz var mı?

Hocam dediğim gibi;
1.ANKARA yayınları (çok soru var çok da pahalı değildi benim zamanımda )
2.KUZUCU adam ( zamanında her ne kadar ben çözmemiş olsam da arkadaşlarım sinan kuzucunun kaynaklarını çok övüyordu LGS ile bire bir soru hazırlıyor falan diye)
3.FENOMEN yayınları ( genel olarak yeni nesil odaklı güzel bir kaynak başlangıç seviyesinden sonra alınabilir)
4.Hipermatik veya 1.matematik miydi neydi ( genel olarak matematik odaklı 2 kaynak hocanız aldırmış dır da yine de yazayım konu anlatımlı içinde alıştırmadan başlayarak yeni nesil e giden güzel 2 kaynak )
5.bonus ( tam olarak ismini hatırlayamamak ile birlikte "bir nokta yayınları" olarak hatırlıyorum hocam tamamen çerez soru odaklı bir kitap zamanında (2 yıl önce) 10 TL'ye kitap fuarından almıştım ve aşırı basit ve çerez idi hani dersiniz ya "bu ne zaman zorlaşacak?) işte bu yayında yok o tüm sorular giriş seviyesi )
ayrıca 9. için bilgi sarmal.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı