LGS korkusu

Ortaokul başarı puanın (6-7-8. sınıf not ortalaman) yüksek ise adrese göre rahat anadolu lisesine girersin. Fen lisesi fln istiyorsan çok çalışman lazım

Stres yap ve çok çalış. Tüm gün evdesin zaten, okul mokul yok.

Rahat 10 saat çalışırsın diye düşünüyorum. Ful matematik ve fen çalış, fende süper ezber yap matematikte de soru çöz.

Sözel dersler çocuk oyuncağı olacaktır, sakin çözersen sözeli ful/fule yakın bile yaparsın.

Türkçe'yi bilemiyorum, ben 5 6 paragraf kitabı bitirmiştim ama paragraflar çok da uzun değildi, hatta paragraf sorusu neredeyse yoktu:D

Zor ancak çok fazla takmayın kafaya derim ben size. Düzenli bir plan program ile çalışmanıza bakın özellikle sayısal konulara ağırlık verin matematik cidden zor benim girdiğim senede zordu yine zor. 10 normal soru çözeceğinize 2 3 tane yeni nesil sorun ve mantığını anlayın soruların. Fen'de iyi çalışın çok zor değildi benim senemde zaten hiç çalışmamama rağmen Full net yapmıştım.

Ortaokul başarı puanın (6-7-8. sınıf not ortalaman) yüksek ise adrese göre rahat Anadolu lisesine girersin. Fen lisesi falan istiyorsan çok çalışman lazım.

Hocam o tarz liseler pek nitelikli olmuyor (bir yakınım 78 ortalamayla girmişti pek iyi bir yer değil.) kendinize bir lise belirlerseniz güzel olur, yüksek bir hedef azimle çalışma için motive edebilir sizi.

Stres yap ve çok çalış. Tüm gün evdesin zaten, okul mokul yok.

Rahat 10 saat çalışırsın diye düşünüyorum. Ful matematik ve fen çalış, fende süper ezber yap matematikte de soru çöz.

Sözel dersler çocuk oyuncağı olacaktır, sakin çözersen sözeli ful/fule yakın bile yaparsın.

Türkçe'yi bilemiyorum, ben 5 6 paragraf kitabı bitirmiştim ama paragraflar çok da uzun değildi, hatta paragraf sorusu neredeyse yoktu:D
Ya sen ne anlatıyorsun, stres yap çok çalış ne demek? Sağlıklı mı sence dediğin şeyler? Stres yaparsa daha kötü. Eğer çalışması gerektiğinden fazla çalışırsa beyni fark edip uyarır zaten, fazlasını çalışırsa hiçbir şekilde faydası yok. 10 saat çalış, stres yap demiş bir de, hey Allah'ım...

Ya sen ne anlatıyorsun, stres yap çok çalış ne demek? Sağlıklı mı sence dediğin şeyler? Stres yaparsa daha kötü. Eğer çalışması gerektiğinden fazla çalışırsa beyni fark edip uyarır zaten, fazlasını çalışırsa hiçbir şekilde faydası yok. 10 saat çalış demiş bir de, hey Allah'ım...

Bence maksimum 6 saat olmalı çalışma süresi. Tekrar ve soru çözümü bu sürenin içinde.

En iyi yerlere girmesi için "kırık" olması lazım, bunu da bu şekilde sağlar.

Günde 2 3 hadi en fazla 4 saat çalışıp 200 300 soru çözerse süper bir okula gidemez.

Çok fazla stres yapabilir bu durumda. Konu eksikliği oldukça soru çözme sayısını arttırabilir.

Günde 2 3 hadi en fazla 4 saat çalışıp 200 300 soru çözerse süper bir okula gidemez.
Sana kim verdi bu öğütleri merak ediyorum.
200-300 soru az mı? Ayrıca 3 saatte 300 soru çözen varsa kap getir üniversiteye alalım, soru başına 1 dakika bile düşse 180 soru yapıyor. Süper bir okuldan kastın nedir ayrıca, fen lisesi mi? Sanki Harvard'a gidiyor, 200-300 soru ile gidemezsin diyor bir de.

Belki süper bir okula gidemez ama ortalama bir fen lisesine rahatlıkla girer hatta süper bir okulu da zorlar sakın stres falan yapmayın emin olun çok daha fazla zararı olacaktır.

Geri
Yukarı