LGS lise önerisi

Forumdan tavsiye almak yerine okulundaki/dershanendeki rehber öğretmenlerinle konuş, çevrene danış. Mümkünse ailenle birlikte hızlı bir gezintiye çık, okulları gez ve öğretmenlere sorularını sor.
Hocam hiçbiri mümkün değil.
13 gün sonra hersey belli olur zaten önerileri için herkese teşekkür ederim

Avrupa yakasında oturuyor isen Çapa Fen Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi ve Vefa Anadolu Lisesini öneririm.
Anadolu yakası hakkında bir fikrim yok ne yazık ki.

Forumdan tavsiye almak yerine okulundaki/dershanendeki rehber öğretmenlerinle konuş, çevrene danış. Mümkünse ailenle birlikte hızlı bir gezintiye çık, okulları gez ve öğretmenlere sorularını sor.

Kesinlikle rehber öğretmenleri vs önermiyorum. Hangi istemediğim lise varsa sanki o lisenin sponsoruymuş gibi gitmem için diretti bana.

Kesinlikle rehber öğretmenleri vs önermiyorum. Hangi istemediğim lise varsa sanki o lisenin sponsoruymuş gibi gitmem için diretti bana.

Beni neredeyse puanımın 50 puan altı bir imam hatip lisesine gönderecekti yeni açıldı falan diye saçmaladı bayağı. Arkadaşımın babasının siz ne yapıyorsunuz demesiyle uyandık ailece.

Beni neredeyse puanımın 50 puan altı bir imam hatip lisesine gönderecekti yeni açıldı falan diye saçmaladı bayağı. Arkadaşımın babasının siz ne yapıyorsunuz demesiyle uyandık ailece.
Beğenmediğiniz bir yere gittikten sonra ne anlamı var ki hocam. Rehber hocası gitmeyecek ki sonuçta o liseye.

@Clurtix @One Face @ambushermayki @intelatombomb52 @Egoistt

Bana gülen diss atan arkadaşlar önce dinlemeyi öğrenin
Her şeyi açıklıyorum biraz kötü örnek olacağım ama bu sınava bu kadar kafa yormaya değmez okul sistemini şöyle hackledim.

Bildiğiniz ya da bilmediğiniz üzere her sene bazı okullar yerel puanlamaya göre alan okullar yani mahallenizdeki en yakın okula gidersiniz ya 6, 7, 8 ortalaması ile alan okullar proje okulu oluyor.

Bu demek oluyor ki artık sadece LGS puanıyla gidiliyor okula.

Bende bayağı düşündüm kafamı kullandım ve mahallemde adresime tutan bütün okulları ziyaret ettim orada çok eskilerden beridir çalışan hocalarla görüştüm ve en sonunda aradığım okulu buldum.

Bundan 5 yıl önce sadece LGS puanıyla giriliyormuş o okula sonradan yerel puana göre almaya başlamış okul sonra dedim bunun tekrar LGS ile almasının olasılığı ne kadar olabilir?

Ve 12.sınıftaki öğrencilerle görüştüm 70'lik ortalama ile girmişler okula yerel okul olduğu sene girmişler okula bende dedimki bunlar kesin mezun olunca tekrar LGS puanıyla alınacak bu okula ve gerçekten öyle çıktı bize bunu 3 hafta önce duyurdular

İşin kısası pratik zekamla şu anda şehrin en iyi 3.lisesine gidiyorum LGS'den 265 aldım hiç çalışmadım kitap bile açmadım ama artık taban puanı 430 olan okulda okuyorum...

Yeni konular

Geri
Yukarı