LGS lise önerisi

Sizin şu an okuduğunuz okula herkes girebilir suriyelisi torbacısı iti kopuğu. Bu sınav öğrencileri gruplandırmaya yarıyor ve sende bu liseye girerek gruplandırmanın en alt basamağında yer almışsın. Yani senin girdiğin sene puanla almadığı sürece isterse geçmişte 500 ile alsın hiçbir önemi yok. Üstteki arkadaşın dediği gibi üstelik bu her zaman mümkün olan bir şey değil.

Ne torbacı gördüm ne de Suriyeli gayet güzel ortamı olan koskoca yılda Max 3,4 kavga anca olmuştur.
Ayrıca her zaman mümkün olan bir şey eğer adresinizde tutan okul yoksa müdür yardımcınıza söyleyip adresinizi güncellettirebilirsin ve yine girersin aradığın okula.

Ne torbacı gördüm ne de Suriyeli gayet güzel ortamı olan koskoca yılda Max 3,4 kavga anca olmuştur.
Ayrıca her zaman mümkün olan bir şey eğer adresinizde tutan okul yoksa müdür yardımcınıza söyleyip adresinizi güncellettirebilirsin ve yine girersin aradığın okula.

Ne yani hocam ben bütün sene boyunca çalışıp ... puan alıp hiçbir niteliği olmayan puanla almayan bir Anadolu lisesine mi gireyim.

Şaka yapıyor olmalısınız.

Ne yani hocam ben bütün sene boyunca çalışıp... Puan alıp hiçbir niteliği olmayan puanla almayan bir Anadolu lisesine mi gireyim.

Şaka yapıyor olmalısınız.

Sonradan nitelikli oluyor ve sana kimse sorgulatmıyor niteliği olmayan okula mı gidiyorsun falan diye çünkü taban puanı yüksek oluyor artık kimse giremiyor okula ama sen o okulda oluyorsun taaki mezun olana kadar daha ne istiyorsun çalışma falan yapmıyon biraz beyin çalıştırıyon o kadar.
Ama şöyle bir şey var eğer sınıfta kalırsanız otomatik okuldan atılıyorsunuz haberiniz olsun.

Sonradan nitelikli oluyor ve sana kimse sorgulatmıyor niteliği olmayan okula mı gidiyorsun falan diye çünkü taban puanı yüksek oluyor artık kimse giremiyor okula ama sen o okulda oluyorsun taaki mezun olana kadar daha ne istiyorsun çalışma falan yapmıyon biraz beyin çalıştırıyon o kadar.
Ama şöyle bir şey var eğer sınıfta kalırsanız otomatik okuldan atılıyorsunuz haberiniz olsun.
Evet hocam sistemi çok güzel hacklemişsin aferin sana çok başarılısın bu zekayla Harvard'a git sen burada ne duruyosun.

@Clurtix @One Face @ambushermayki @intelatombomb52 @Egoistt

Bana gülen diss atan arkadaşlar önce dinlemeyi öğrenin
Her şeyi açıklıyorum biraz kötü örnek olacağım ama bu sınava bu kadar kafa yormaya değmez okul sistemini şöyle hackledim.

Bildiğiniz ya da bilmediğiniz üzere her sene bazı okullar yerel puanlamaya göre alan okullar yani mahallenizdeki en yakın okula gidersiniz ya 6, 7, 8 ortalaması ile alan okullar proje okulu oluyor.

Bu demek oluyor ki artık sadece LGS puanıyla gidiliyor okula.

Bende bayağı düşündüm kafamı kullandım ve mahallemde adresime tutan bütün okulları ziyaret ettim orada çok eskilerden beridir çalışan hocalarla görüştüm ve en sonunda aradığım okulu buldum.

Bundan 5 yıl önce sadece LGS puanıyla giriliyormuş o okula sonradan yerel puana göre almaya başlamış okul sonra dedim bunun tekrar LGS ile almasının olasılığı ne kadar olabilir?

Ve 12.sınıftaki öğrencilerle görüştüm 70'lik ortalama ile girmişler okula yerel okul olduğu sene girmişler okula bende dedimki bunlar kesin mezun olunca tekrar LGS puanıyla alınacak bu okula ve gerçekten öyle çıktı bize bunu 3 hafta önce duyurdular

İşin kısası pratik zekamla şu anda şehrin en iyi 3.lisesine gidiyorum LGS'den 265 aldım hiç çalışmadım kitap bile açmadım ama artık taban puanı 430 olan okulda okuyorum...
Okulu okul yapan kısmı eğitim kalitesinden çok ortamıdır. Siz isterseniz fen lisesine gidin ama orada olan eğitimi alacak potansiyele sahip değilseniz bir işe yaramaz. Muhteşem pratik zekanız bunu unutmuş.

Okulu okul yapan kısmı eğitim kalitesinden çok orta mıdır? Siz isterseniz fen lisesine gidin ama orada olan eğitimi alacak potansiyele sahip değilseniz bir işe yaramaz. Muhteşem pratik zekanız bunu unutmuş.

Kimse kimseden zeki değildir.
Sadece çalışan vardır çalışmayan vardır o yüzden okul sistemi bu şekilde ilerliyor.

Zaten 490 üstüsün rahat girersin İstanbul Erkeğe ve abitur olayını bilmiyorum ama oraya gidersen senin için büyük bir şans olur.
İlk hedefim orası olacak hocam çok teşekkür ederim.

Kimse kimseden zeki değildir.
Sadece çalışan vardır çalışmayan vardır o yüzden okul sistemi bu şekilde ilerliyor.
Ben çalışıp da yapamayan bir çok kişi tanıyorum.

İlk hedefim orası olacak hocam çok teşekkür ederim.

Ben çalışıp da yapamayan bir çok kişi tanıyorum.
Hocam bu kadar yeterli bence konuyu kapatmak istiyorum yardımcı olur musunuz?

Geri
Yukarı