LGS matematik 6-7 net artırabilir miyim?

metekaya506

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, direkt konuya geçeceğim. Çözdüğüm matematik denemelerinde 8-12 net arası yapıyorum, bu neti 15 üstüne 1 ayda çıkarabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam düzenli ve inançlı bir çalışma ile yapamayacağınız bir şey yok Tavsiyem kesinlikle kitabı bolca okumanızdan yana 3-0 ileride başlarsınız ve KENDİNİZE İNANIN.

İlk önce kendine güvenmelisin. Bu kuru bir güven olmasın içten gelen bir istekle ben bu işi yapacağım söyle ve bunun için bazı adımlar at.
1.) Az zamanın kaldı bu nedenle branş denemelere asıl. Günde en az bir tane.
2.) Branş denemenin yanında güvendiğin bir yayının son tekrar kitabını al.
3.) Eski nesil sorular çözerek işlem yeteneğini geliştir.
4.) Kitap okuyarak kelime dağarcığını ve anlama gücünü arttır.
5.) Tüm bunları yaparken diğer derslere çalışmayı unutma.
6.) Yanlış yaptığın tüm soruları birine göster, farklı bakış açıları kazanırsınız.
Kolay gelsin işiniz zor ama imkansız değil.

İlk önce kendine güvenmelisin. Bu kuru bir güven olmasın içten gelen bir istekle ben bu işi yapacağım söyle ve bunun için bazı adımlar at.
6.) Yanlış yaptığın tüm soruları birine göster, farklı bakış açıları kazanırsınız.
bir sorum daha var sınav anında heyecandan okuduğunu anlayamayanlar da oluyormuş öyle olmamak için ne yapmalıyım ? çünkü bazen heyecanlanmam bazen heyecanlanirim diyorum

Sınavı deneme sınavına benzet ama bu rahatça davranmalısın anlamına gelmez tekrarı olmayan bir sınava benzet. Ayrıca evde bol bol prova yap. Birde ne olur olmaz birkaç tane maskeli sınav çöz. Belki bu sene maskeyi çıkarmanıza izin vermezler. @metekaya506

Hocam düzenli ve inançlı bir çalışma ile yapamayacağınız bir şey yok Tavsiyem kesinlikle kitabı bolca okumanızdan yana 3-0 ileride başlarsınız ve KENDİNİZE İNANIN.
hocam lgsde kitabala sınavdaki soruların gram alakası yok ben daha kitap kapağı açmadım yapcağı en iyi şey son 1 ay çok yeni nesil deneme çözerse 4-5 net arttırcağını düşünüyorum
hocam sene başında kitap okumak mantıklı ama son 1 ay kaldı artık kitap okumanın faydası olcağını düşünmüyorum kiatp okumak birikim işi benim önerim son ay kitap okumaması lazım bol bol deneme çöz eğer matematiği düzeltemiyorsan diğer derslere ağırlık ver onla matematikteki açığını kapatmay çalış

Geri
Yukarı