LGS matematik netleri nasıl artırılır?

emiir2mm

Femtopat
Daha fazla  
Öncellikle merhabalar, 2022 5 Haziran'da sınava girecek öğrencilerden biriyim. Sözel kısımda kendimi bildim bileli mükemmliyeçtiydim lakin sayısal da öyle olmuyor, matematik netlerim 6'dan çıkamıyor bazı kişiler gelip "burada isyan edip çaba sarf etmeye deneyebilirsin?" gibi sözler söyleyebilir çok deniyorum ama olmuyor Ailem'in baskısı bir taraftan öğretmenlerim. "2 ay kaldı / sınav sınav sınav." artık yoruldum bir an sınav gelse de bitse diyorum lakin yapacağım puanı da az buçuk biliyorum, puanım şu an 330-360 arası, hedefim yolun başında 430 küsurdü ama artık çok uzak gelmeye başladı. Matematik ve fen rüyalarıma girmeye başladı, ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Matematiği sevmek için basit sorularla başlayabilirsin.

Matematikte ve fende temel eksikliğin olabilir konuların başlangıcına tekrar bak ve o konudan kazanım temelli soruları (genellikle basit olanlar) çöz motivasyonunu yüksek tut soruların mantığını anladığın an iş bitecektir,beceri temelli sorular (yeni nesil) sorulardan korkma neredeyse hepsi o çözdüğün basit soruların hikayeleştirilmiş versiyonudur anlamakta zorlanıyorsan kitap okumanda ya da paragraf soruları çözmen etkili olacaktır.

Matematikte ve fende temel eksikliğin olabilir konuların başlangıcına tekrar bak ve o konudan kazanım temelli soruları (genellikle basit olanlar) çöz motivasyonunu yüksek tut soruların mantığını anladığın an iş bitecektir,beceri temelli sorular (yeni nesil) sorulardan korkma neredeyse hepsi o çözdüğün basit soruların hikayeleştirilmiş versiyonudur anlamakta zorlanıyorsan kitap okumanda ya da paragraf soruları çözmen etkili olacaktır.
Teşekkür ederim <3

Geri
Yukarı