LGS puanı ile fen lisesine gidilir mi?

CSoynuyorum

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, size bir şey sormak istiyorum. Arkadaşlar önümdeki sene LGS var LGS'ye katılıp bitirdiğimde o puanla istediğim liseyi seçip gidebilir miyim yani puana göre istediğim liseye gidebilir miyim? İstediğim lise fen lisesi ve LGS puanı ile bir liseye gidebilir miyim?

Puanın ile istediğin liseye gidemezsin, puanının izin verdiği liseye gidebilirsin. Fen liseleri genelde diğer liselere göre bir tık yüksek puan ile alıyor. Sağlıklı bir eğitim ortamında okumak için en az %0.1-%5 arası bir sıralama yapmanız lazım, sistem bunu gerektiriyor :/

Puanın ile istediğin liseye gidemezsin, puanının izin verdiği liseye gidebilirsin. Fen liseleri genelde diğer liselere göre bir tık yüksek puan ile alıyor. Sağlıklı bir eğitim ortamında okumak için en az %0.1-%5 arası bir sıralama yapmanız lazım, sistem bunu gerektiriyor
İstediği lise derken o yeri seçebilecek puanı kastediyorsa gidebilir evet

LGS ye neden giriliyor? Düzgün bir liseye girebilmek için giriliyor. Lise sınavına girmezsen gideceğin tek yer mahallendeki lise olacaktır. LGS ye girmek yeterlide olmuyor birde en az yüzde 2 lik dilime girmen lazımki fen lisesine girebilesin.

Yeni konular

Geri
Yukarı