LGS düşük puan ile meslek lisesine mi gidilir?

die bahn

Hectopat
Arkadaşlar 8. sınıfım, LGS gireceğim, eğer çok yüksek puan alamazsam meslek lisesine mi giderim? Bazıları da o okullar çok kötü seni döverler, ders işlemezsiniz, hiçbir şey olamazsın diyorlar. Var mı böyle bir şey?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu soruna net bir cevap vermek imkansız LGS de %10 luk dilime giremez isen evinin yakınındaki bir okula gidersin ancak %10 a girmek zor değil 2 ay düzenli çalışsan bile %10 a girebilirsin.

Bende sınava gireceğim derslerim kötü ben Anadolu lisesine gideceğim adresten dolayı meslek lisesine gitme 4 yıl sonra ya güvenlik olursun yada markette kasiyer olursun dövme kısmına gelirsek seni kimse dövemez sesin çıkarsa özgüvenin olursa kimse seni ezmez, dövmez ama her gelen sana vurursa bir şey demesen sınıfın şamar oğlanı olursun ha bizim sınıfta'da öyle biri var stres atmak için gelen vuruyor giden vuruyor tahmin ettiğim kadarıyla kavga'dan tırsıyorsunuz.

dövmedir dayaktır kavga etmektir emin ol en yüksek puanlı okullarda bile dönen şeylerdir normaldir ama meslek lisesi var meslek lisesi var, meslek lisesine gideceksen iyi bir meslek lisesini tercih et, derslerin kötüyse ben ders çalışamıyorum diyorsan anadolu lisesine gitsen de ileride hiçbir şey olamazsın, sınıf geçmeye bakma sınıf geçmek kolaydır önemli olan bir şeyler öğrenebilmektir bunu unutma

algı var kavgadır dayaktır da şimdi kötü, düşük puanlı anadolu liselerinin hemen hemen hepsi eskiden düz liseydi hani anadolu lisesi sadece adında geçerli şuanlık sistemi bilmiyorum ama 450 puanlık anadolu lisesiyle 300 puanlık anadolu lisesi bir değil hangi alanda gelişmek istiyorsan o şekilde lise eğitimini al daha sonrasında üniversite vesaire ilerlemen, kendi yolunu çizmen daha basit olur

Arkadaşlar 8. sınıfım, LGS gireceğim, eğer çok yüksek puan alamazsam meslek lisesine mi giderim? Bazıları da o okullar çok kötü seni döverler, ders işlemezsiniz, hiçbir şey olamazsın diyorlar. Var mı böyle bir şey?
Geçen sene LGS girdim ve %42'lik(262.2 aldım) dilimdeydim. 3 sene puanı ortalamam 94'tü. Sınavdan düşük almama rağmen anadolu lisesindeyim. Evimin uzağındaki anadolu lisesine gidiyorum. O iş biraz zor , adresinin yerini değiştiriyorsun. Mesela okulun yakınlarında bir akraban oturuyor. Onun yanında kalıyormuşsun gibi adresinin yerini değiştiriyorsun. Ortalaman yüksek ise istediğin anadolu lisesine gidebilirsin (ortalama ile alan anadolu liseleri). Ortalaman kötü ve meslek lisesine gitmek istemiyorsan şimdiden çalışmaya başlamalısın. Şanslısın daha 2 ayın var. Ben son 18 gün kala çalışmaya başlamıştım. Biliyorum kötü bir seçim .😃 Şansını kullan ve kalan 2 ay içinde çalışmaya başla. Denemelere önem ver ve sürekli deneme çöz. Her akşam 20 dk kitap oku. Meslek liseleri sanıldığından kötü değildir ama anadolu her zaman iyidir. Lise bittikten sonra hemen iş bulup çalışıyım istiyorsan meslek lisesine git ama üniversitemi okuyup adam akıllı bir iş içinde çalışıyorsan anadoluyo git. Anadoluydayım ve derslere çalışmassan hiç bir şey yapamazssın. Anadoludasın diye rahata vermemen lazım. Anadoluda daha çok çalışmak gerek.

Bende LGS'ye gireceğim eğer istediğim liseyi kazanamazsam adresteki Anadolu lisesine gideceğim meslek lisesine gitme adresindeki okula git adresindeki okul meslek lisesinden çok daha iyidir.

Geri
Yukarı