LGS Sonuçları Açıklandı!

Evet bazı noktalarda yığılmalar var: 400-430, 450-465 gibi. Bu çok kötü oldu benim için, yüzde 1 civarı beklerken 2.09 geldi. Hafif hayal kırıklığı yaşadım. Buradaki fen lisesi 1.31 ile alıyor. Girebileceğimi sanmıyorum onun yerine İzmir bornova Anadolu lisesi var 1.89'a kadar almış geçen sene umarım girebilirim. Herkese hayatında başarılar.

Hocam %100 aynı durumdayız, bende yüzdelik 1 küsuratlı bekliyordum 2,02 geldi. Bende Bornova Anadolu Lisesi yazıp deneyeceğim,inşallah seneye karşılaşırız. Ek tercih zart zurt deneyeceğiz bakalım.

364 aldım. %16'lık dilim. Sonuçlar:

Türkçe: 17D 2Y 2B
İnkılap Tarihi: 9D 1Y 0B
Din Kültürü: 10D 0Y 0B
İngilizce: 4D 1Y 5B
Matematik: 2D 2Y 16B
Fen Bilimleri: 16D 2Y 2B

Öncelikle günaydın, umarım herkes istediği sonuçlarla güne mutlu bir başlangıç yapmıştır.

Kendim için konuşmak gerekirse, Türkçeyi zor yaptı o Mahmut denilen adam. Şimdi sürünüyoruz. Puan fena değil ama yüzdelik dilim feci. İstediğim liselerden birine yerleşemeyeceğim..

469 - %1,10
Ben 461 ile %0,65 yapmıştım.

Kendim için konuşmak gerekirse, Türkçeyi zor yaptı o Mahmut denilen adam.
Hiç laf atma kimseye, sınav gerekenden daha kolaydı. O yüzden de yığılma oldu zaten. LGS gibi az sayıda okula öğrenci seçmeyi amaçlayan sınavlar zor olmak zorundadırlar. Hele ki yaklaşık 1 milyon 240 bin öğrencinin başvurduğu bir sınavda. Ayrıca sınavı ''Mahmut denilen adam'' hazırlamıyor, öğretmen kurulu seçiliyor sınavı hazırlamaları için.

Hiç çalışmadım sadece ödevleri yapıyordum onlarında yarısını cevap anahtarından bakıyorum. 240 civarlarında aldım. 180 falan bekliyordum yine iyi almışım.
Çalışmadan 380 alınabilecek bir sınavdı. Geçen sene hiç çalışmadan son gün tonguç'un tekrarlarını izleyerek %10'a girmiştim.

Şimdi tercih yaparken bu okullar kişinin gidebileceği okullar mi? Bana geldiler ben de bilmiyorum. Ne yapacağım ne edeceğim?

Hiç laf atma kimseye, sınav gerekenden daha kolaydı. O yüzden de yığılma oldu zaten. LGS gibi az sayıda okula öğrenci seçmeyi amaçlayan sınavlar zor olmak zorundadırlar. Hele ki yaklaşık 1 milyon 240 bin öğrencinin başvurduğu bir sınavda. Ayrıca sınavı "mahmut denilen adam" hazırlamıyor, öğretmen kurulu seçiliyor sınavı hazırlamaları için.

Dediklerinize katılıyorum lakin sınav basit olsa bile herkese basit gelir, yani yine sıralama sınavı burada puan değil yüzdelik dilim önemlidir. Çalışmayan yine yapamıyor zaten.

Hocam %100 aynı durumdayız, bende yüzdelik 1 küsuratlı bekliyordum 2,02 geldi. Bende Bornova Anadolu Lisesi yazıp deneyeceğim,inşallah seneye karşılaşırız. Ek tercih zart zurt deneyeceğiz bakalım.
Seni hep YouTubeda da görüyorum 😁

Çalışmadan 380 alınabilecek bir sınavdı. Geçen sene hiç çalışmadan son gün tonguç'un tekrarlarını izleyerek %10'a girmiştim.
Benim Bi arkadaş denemelerde 460 civarı yaparken lgs den 408 aldı sınav psikolojisi çok önemli

Geri
Yukarı