LGS sonuçları iyi mi?

Hocam ben bu sene 8.sınıfa geçtim sizce LGS'yi önemsemeli miyim bizim okul haftada 1 deneme yapıyor bu bana çok fazla geliyor zaten hiç test kitabının yüzünü bile açmadım şu zamana kadar OBP ile bir liseye gitmek istiyorum 6.sınıf yıl sonu ortalama 93,5762 7.sınıf 91,40 tavsiyelerinizi bekliyorum.
Bu yaz kesin başlaman lazım ben çok pişmanım
Özellikle fen çalış (2. dönem için)
Tonguç'un 7'den 8'e kitabını kullanabilirsin

1. dönem kolay ama bana nedense 2. dönem daha zor geldi

1. dönem kolay ama bana nedense 2. dönem daha zor geldi
Hocam ama benim bir hedefim yok okumak falan gibi bir niyetimde yok ailem notlarım iyi gelince ümitlenmeye başladı fen liseli falan bekliyorlar ben 6 ve 7.sınıfa dair hiçbir şey bilmiyorum sınavları da yazılı örneklerine bakarak falan yapıyordum. Kısacası ortalama ile normal bir liseye gideceğim gibi gözüküyor açığa geçmeyi düşündüm ama 4 yıl boyunca evde delirirsin o yüzden orayı geçtim.

Çok iyi ancak LGS'nin pek bir önemi yok açıkçası, üniversite sınavına odaklan.

Var hocam önemi. İyi okulların çoğunda hocalar nota çok yardım ediyor. İyi okulların çoğunun eğitim kalitesi daha iyi olduğu için üniversite sınavında da zorlanmıyorsun.

Hocam ben bu sene 8.sınıfa geçtim sizce LGS'yi önemsemeli miyim bizim okul haftada 1 deneme yapıyor bu bana çok fazla geliyor zaten hiç test kitabının yüzünü bile açmadım şu zamana kadar OBP ile bir liseye gitmek istiyorum 6.sınıf yıl sonu ortalama 93,5762 7.sınıf 91,40 tavsiyelerinizi bekliyorum.
Dersleri takip edip konu eksiğiniz kalmazsa son 3 ayda çözdüğünüz sorularla halledersiniz. Ben sadece son 2 ay deneme çözerek hallettim tabii herkesin çalışma şekli farklı olur.

Sıralamanız ortalama puanınız yüksek tebrik ederim fakat bu sene sıralamalar çok yükselmiş.

Çok çalış kardeşim önemsemedi yüzde 9'a girdi hiçbir paunlı liseye giremedi ve şu an pişman lisenin de önemi var çocuk 96.5 ile alan sınavsız liseye gitmesine ragmen sınıf kötüymüş.

Hocam ama benim bir hedefim yok okumak falan gibi bir niyetimde yok ailem notlarım iyi gelince ümitlenmeye başladı fen liseli falan bekliyorlar ben 6 ve 7.sınıfa dair hiçbir şey bilmiyorum sınavları da yazılı örneklerine bakarak falan yapıyordum. Kısacası ortalama ile normal bir liseye gideceğim gibi gözüküyor açığa geçmeyi düşündüm ama 4 yıl boyunca evde delirirsin o yüzden orayı geçtim.

Meslek lisesine ya da çıraklık okuluna git bir hedefin yoksa en azından meslek öğrenirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı