LGS tavsiyeleri

İsmailEren17

Decapat
8.sınıfım ve bu sene LGS'ye gireceğim. Okul derslerim yani yazılılarım falan guzel. 95 97 100 falan. Denemelerde iyi fakat içimde bir korku var ya kötü bir liseye gidersem, ya iyi bir mesleğe sahip olamazsam diye. Bu konuda ve LGS nasıl hazırlanmalıyım? Bununla ilgili sınava girmiş abilerimden, ablalarımdan yardım, tavsiye bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Meslek lisesine gitme, kötü lise diye bir şey yok. Ben sallamadım sınava bile girmedim ha pişman mısın diye sorarsan pişman değilim, mesleğe gittiğim için pişmanım yani "iyi lise, iyi lise" diye kaptırma bu eğitim sisteminde 90 alanla 45 ortalamalı adam aynı liseye gidiyor. Tavsiyem ortamı iyi, bir yere git ortaokul günlerini iyi geçir sonra köpek gibi özlüyorsun bizim lise arıza dolu hoca ağlıya ağlıya çıkıyor ortamı iyi bir yere git aptal kekolarla uğraşma sonra.

Gelecek kaygısına sahip olmamak için bu topraklarda doğmaman gerekirdi. Bunu bir köşeye bırakalım.
Sana ezbere cümleler söylemeyeceğim. Zevk aldığımız mesleği/işi yapmamız için çok uygun coğrafyada yaşamıyoruz. Başarılı biriysen bunu lisede de sürdür ve iyi bir üniversiteden eğitim almaya bak.

Gelecek kaygısına sahip olmamak için bu topraklarda doğmaman gerekirdi. Bunu bir köşeye bırakalım.
Sana ezbere cümleler söylemeyeceğim. Zevk aldığımız mesleği/işi yapmamız için çok uygun coğrafyada yaşamıyoruz. Başarılı biriysen bunu lisede de sürdür ve iyi bir üniversiteden eğitim almaya bak.
Meslek lisesine gitmesinde aptal kekolarla uğraşmasın sonra pişman olur benim gibi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı