LGS Tavsiyeleri

Günlük düzenli olarak tekrar yapın, günde mutlaka okula ek en az 100 soru çözün. Her hafta bir deneme sınavı çözün. Anlamadığınız soruları mutlaka öğretmeninize sorun.

Ben LGS'ye ilk sene girmiştim. Süre kısıtlıydı ve sınav zordu. Biz hazırlıksız yakalandık. Şimdi yine kimi öğrenci kendini "biz legese mağduruyuz" diye ilan ediyor. Siz mağdur değilsiniz çünkü sistemin ne olduğunu 2017-2018 eğitim öğretim yılı ve 2018 LGS'sinde gördünüz.

Ayrıca uyku düzeni ve beslenme çok önemli. Sınavdan 5 dakika önce bile olsa anlamadığınız veya emin olamadığınız yerleri mutlaka araştırın. Sınavdan bir gün önce ders çalışmak isterseniz çalışabilirsiniz. Ben son gün öğle vaktine kadar çalışmıştım. Ondan sonra dışarı çıkıp biraz gezdim, tozdum. Eve geldiğinizde internete ve sosyal medyaya girmenizi önermem, kafanızı yalan yanlış ve gereksiz bilgilerle doldurup kafanızı sınavda karıştırmayın.

Sınav sırasında kolay gördüğünüz dersten başlayabilirsiniz. Kaydırma yapmayacağınız konusunda kendinize güveniyorsanız soruları karışık yapabilirsiniz. Ben öyle yapmıştım. Kolay soruları bitirince az kalan zor sorular için bolca vaktim olmuştu ve sözel bölümü 65 dakikada bitirip 10 dakika arttırmıştım.

Sayısal bölüm bu konuda istisna oldu ne yazık ki.

Sınav arasında kimseyle SAKIN sınav hakkında konuşmayın, moralinizi bozmayın.

Sonuç olarak, LGS'den 426 puan ve Türkiye geneli %0,93'lük bir yüzdelik dilim yakalamıştım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı