LGS yeni nesil matematik soruları nasıl çözülür?

Ömerfaruk00

Femtopat
Daha fazla  
8.sınıfım ve sınavım var. Ama ben daha matematik çözemiyorum. Çok bir sürem kalmadı, önerileriniz nedir? Yeni nesil matematik yok bende.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürekli çözmeye çalışın, çözene kadar devam. Çözemediyseniz hocanıza ya da matematiği iyi olan tanıdıklarınıza sorun. Yeni nesille haşır neşir olursanız, problem olmayacaktır. Bu arada harbiden az süreniz var ama yapabileceğinize inanıyorum.

Hocam hayalimde meslek sayısal lakin ben matematik yapamıyorum gelecek kaygısından dayanamıyorum.

Hocam hayalimde meslek sayısal lakin ben matematik yapamıyorum gelecek kaygısından dayanamıyorum.
Haklısınız hocam. Ama siz dediğimi uygularsanız bence halledebilirsiniz. Ayrıca anadolu lisesine gidip, tıp kazanan tanıdıklarım oldu. O yüzden kendinizi strese kaptırmayın. Kolej de mi, devlet okulunda mı okuyorsunuz?

Yeni nesil soruyu çözmen için, ilk önce o konunun kısa sorularını çözebilmen lazım. Bu aşamayı yaptıysan yavaş yavaş dereceyi arttırman lazım. Kolaydan bir anda aşırı zor soruya geçersen balon gibi patlarsın. Yavaş yavaş dereceyi arttıracaksın. Soru tipi ezberleyeceksin ( mantığını ezberleyeceksin ) bir soru tipinin mantığını anlarsan o soru tipi isterse 50 kere değişsin gene yaparsın.

Geri
Yukarı