LGS yerleştirme sonuçlarınız nasıl ve nereye yerleştiniz?

İstediğiniz liseye yerleştiniz mi?

• Evet

• Hayır

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Ben 4 sene önce %0.9 dilimle girmiştim, o zaman bayağı yükselmiş AAAL'in sıralaması.
Zaten 2017'den itibaren dilimlere baktım gerçekten her sene degerlenmis. Şimdi de belki farketmişsinizdir Pursaklar Fen'den sonra bayağı bir uçurum var. Tüm öğretmenlerimiz uçurum farki azalsın diye Keçiören Fen Lisesi'nin yapıldığıni söylüyorlar. Aslında aralarında en iyi bina Keçiören'in, bu da ister istemez insanı etkiliyor 😃

Cumhuriyet Fen Lisesi'ne yerleştim. AAAL yazmıştım da mübarek 0,63 ile kapatmış galiba hoş neden bilmiyorum Cumhuriyet'i daha çok sevdim AAAL gerek binasıyla gerek yeriyle daha güzel olsa da içimden Cumhuriyet istiyordum.
Aslında Ankara'da bana kalırsa en iyi lise Ankara Atatürk Lisesi ama yüzdeliği kötü o yüzden tercih etmedim.
Gazi ve Cumhuriyet'in yüzdelikleri de gerilemiş fakat Cumhuriyet'in Gazi'nin önüne geçeceğini tahmin etmemiştim.

Bence de eğer sınavsız liseye yerleşirseniz en çok ortalamayla alan liseye gitmek lazım, 600-700 metre ileride bir lise var boş kontenjan 62! Yanlış duymadınız dolmamış bile son girenin ortalaması da 45. Öbür yandan 6-7 kilometre ileride bir lise var 85'le kapatmış.

Geri
Yukarı