LGS zor mu?

2022 LGS öğrencisiyim, LGS zor mu? En iyi çalışma şekli hangisi? Muhtemelen benim şeklim ilk önce konuları öğrenmek ve sonra örnek soruları çözmek olacak. Sizce mantıklı bir seçim mi?
2021 LGS'den 461 puan alarak %0.65 yüzdelik yapan biri olarak söylüyorum,
Basit.
Benim kullandığım ilk teknik ful deneme çözmek. 10 farklı yayın karma deneme setleri oluyor onlardan almıştım. İkincisi dersi dikkatli dinlemek. Üçüncüsü zamanı iyi ayarlamak, sayısala Fenden başlamak. Dördüncüsü sözelde olabildiğince net yaparak matematik açığını kapatmak. Bu arada benim Lgs'de sonucum,
Türkçe 20 D
İnkılap 10 D
Din 9 D 1 Y
İngilizce 10 D
Matematik 16 D 2 Y
Fen 18 D 2 Y

2019'da LGS'ye girdim şu anda 11. sınıfım. Bu kolay diyen arkadaşların nasıl bir aklı var anlamıyorum adam 350 puana iyi diyor neredeyse :D ben 420 puan yaparak orta seviye bir Anadolu lisesinde okuyorum benden sana tavsiye dersi derste dinle ve günde en az 1 saat o gün ne öğrendiysen tekrar et. Zaten okuldan hocaların sana kaynak kitap vs aldıracaktır günde sadece 2 saatini bile versen iyi yerlere gelirsin. Ben zamanında sınav ciddiyetine girmediğim için bu durumdayım, şimdiden aydınlanma yaşarsan ve her gün oturup adam akıllı 1 saat konu tekrarı 1-1.5 saat kaynak kitaplardan soru çözümü yaparsan ileride çok rahatlarsın. Tabii seçim senin istersen oturup tüm gün oyun oyna kendi geleceğini kendin belirliyorsun sonuçta :)

Aynı durumdayız hocam bende TYT ve 11'i beraber götürmeye çalışıyorum. YouTube'dan vs. izlediğiniz bir kamp var mı? Yoksa kendiniz mi çalışacaksınız.

TYT anlamında Türkçe ve matematik geometri çalışacağım paragraf problem çözüyorum zaten TYT fen 2. dönem başlayabilirim şu an TYT fen baslamayacagim geo kenan kara matematiği rehber mat + matematiğin güler yüzünden bakmayı düşünüyorum TYT Türkçeyi etüt anlatıyor oradan gidiyorum 1'er tane de test kitabı aldim ama bunlardan daha önemlisi 11'i 11 de öğrenmek bence TYT calisacağım diye 11'i boslama inşallah güzel yerleri ilk senemizde kazanırız :)

Ben de 2021 LGS'ye girdim ve 493 gibi bir puan aldım.

Ben ilk hedefim 8.sınıf başlamadan tüm konuları bitirmekti ancak LGS'ye 5 ay kala anca tüm derslerin konularını bitirebildim. Konu çalışırken hemen akabinde soru çözüyordum (bence konular böyle daha iyi pekişiyor) son olarak her gün 100-150 arası soru ve son 2-3 ay boyunca sadece deneme çözmüştüm. Bu söylediklerim ders çalışma taktikleri bir de sınav esnasında uygulaman gereken taktikler var mesela nefes egzersizi veya turlama taktiği gibi bunları uygularsan sınavda daha başarılı olacağını düşünüyorum.🙂

Bu da LGS sonucum:

Türkçe: 19 doğru 1 yanlış.
İnkılap: 10 doğru.
Din: 10 doğru.
İngilizce: 9 doğru 1 yanlış.
Matematik: 20 doğru.
Fen: 20 doğru.

Önce anlamadığın yerlerin video anlatımını, konu anlatımını dinle. Sonrasında o konuyu anlamaya çalış, ardından hemen soru çöz. Bolca soru çöz, biraz konu. Çok soru, ne kadar çok soru görürsen o kadar gelişirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı