LGS zor mu?

Zor değil. Her yerde duyabileceğin tavsiyeler dışında sana ALES ve eski YGS soruları çözmeni öneririm. Hocalarım sağ olsunlar çok kaliteli sorular getiriyorlardı oralardan. Bol bol da kitap oku. Bu sayede 2018'de 470 puan almıştım.

2022 LGS öğrencisiyim, LGS zor mu? En iyi çalışma şekli hangisi? Muhtemelen benim şeklim ilk önce konuları öğrenmek ve sonra örnek soruları çözmek olacak. Sizce mantıklı bir seçim mi?

2022 LGS öğrencisiyim, LGS zor mu? En iyi çalışma şekli hangisi? Muhtemelen benim şeklim ilk önce konuları öğrenmek ve sonra örnek soruları çözmek olacak. Sizce mantıklı bir seçim mi?

LGS zor değil aslında ben şu an 8.sinif öğrencisiyim ve ben LGS 2019'a göz attım LGS 2020'yi tamamen çözdüm ilk dönem bitince LGS 2019 ve 2020 kolaydı Türkçe 19 matematik 15 fen 19 inkılap 8 din 10 ing10 doğru yaptım bence zor değil ama zor değil deyip calismassan sonlara doğru gidersin benim tavsiyem sen nisandan itibaren çalışmaya basla 8.sinif konularına ki diğerlerinden bir adım önde başla BAŞARILAR:)

Merhaba. Ben de 2021'de LGS'ye girdim. 398 puan gibi bir puan aldım. Pek iyi bir puan değil ama neredeyse hiç çalışmamış olmama göre iyi sayılabilecek bir puan. Ama önemli olan hedeflerimi tutturamamış olmam.
Önerilerim:
-Düştüğüm hataya düşme ve çalışmayı bırakma. Çok zor gelebilir sana ama 1 yıl dişini sıkman gerek.
-Bol bol soru çöz.
-Konu tekrarı yapmayı unutma.
-Bulunduğun yılın örnek sorularını ve geçmiş yılların örnek sorularını çözmeni öneririm.
-Geçmiş LGS sorularını çözmeni öneririm.
-Saat tut ve bol bol deneme çöz. Soru çözerken de dakika tutmanı öneririm. Süre sıkıntısı çekmemek için.
-Farklı soru tarzlarını görmen için farklı kaynaklardan sorular çözmeni öneririm.
-Dersi derste dinle.
-Çözemediğin soruları öğretmenlere sor.
-Düzenli çalış.

Ben 2019 senesinde girdim çalış elbet zor olacak kolay değil ama önemli olan senin o sınav anında zorluğa alışman ama şunu da aklından çıkarma LGS gerçekten çok bir şey ifade etmiyor 2019 sensinde 489 puan almıştım Niğde de ailemin yanında okumak için Niğde fen lisesine gittim fakat memnun değilim hem de hiç buradaki Anadolu lisesi hocaları daha iyi mesela lise de okul seni değil yöne sen kendini kurtaracaksın
Tavsiyelerim şimdi için değil ama bence dinlersen işine yarayacklardir acı bir gerçek ama lisede rahatlamayacaksin konular daha zor ve çalışman lazım 1 yıl dişini sık demek mantıksız lisenin her yılı çalışman lazım konularını o sene içinde öğren ben aman daha 9 uz diye 9 da notlarımı yüksek tutsamda çok çalışmadım 10 da calisaamda sistemli calismamamistim şu an 11 de hem TYT hem 11 yapmaya çalışacağım LGS yaparsın çalışman yeter paragraf ve problem çözmeyi ihmal etme bence sadece çalış geri kalanı takma kafana olabildiğince düşünme tarzını yeni tip sorulara kaydır hız kazan yenı soru tipleri gor.

Son düzenleme:
2019'da LGS'ye girdim şu anda 11. sınıfım. Bu kolay diyen arkadaşların nasıl bir aklı var anlamıyorum adam 350 puana iyi diyor neredeyse :D Ben 420 puan yaparak orta seviye bir Anadolu lisesinde okuyorum benden sana tavsiye dersi derste dinle ve günde en az 1 saat o gün ne öğrendiysen tekrar et. Zaten okuldan hocaların sana kaynak kitap vs aldıracaktır günde sadece 2 saatini bile versen iyi yerlere gelirsin. Ben zamanında sınav ciddiyetine girmediğim için bu durumdayım, şimdiden aydınlanma yaşarsan ve her gün oturup adam akıllı 1 saat konu tekrarı 1-1.5 saat kaynak kitaplardan soru çözümü yaparsan ileride çok rahatlarsın. Tabii seçim senin istersen oturup tüm gün oyun oyna kendi geleceğini kendin belirliyorsun sonuçta :)
Ben 2019 senesinde girdim çalış elbet zor olacak kolay değil ama önemli olan senin o sınav anında zorluğa alışman ama şunu da aklından çıkarma LGS gerçekten çok bir şey ifade etmiyor 2019 sensinde 489 puan almıştım Niğde de ailemin yanında okumak için Niğde fen lisesine gittim fakat memnun değilim hem de hiç buradaki Anadolu lisesi hocaları daha iyi mesela lise de okul seni değil yöne sen kendini kurtaracaksın
Tavsiyelerim şimdi için değil ama bence dinlersen işine yarayacklardir acı bir gerçek ama lisede rahatlamayacaksin konular daha zor ve çalışman lazım 1 yıl dişini sık demek mantıksız lisenin her yılı çalışman lazım konularını o sene içinde öğren ben aman daha 9 uz diye 9 da notlarımı yüksek tutsamda çok çalışmadım 10 da calisaamda sistemli calismamamistim şu an 11 de hem TYT hem 11 yapmaya çalışacağım LGS yaparsın çalışman yeter paragraf ve problem çözmeyi ihmal etme bence sadece çalış geri kalanı takma kafana olabildiğince düşünme tarzını yeni tip sorulara kaydır hız kazan yenı soru tipleri gor.
Aynı durumdayız hocam bende TYT ve 11'i beraber götürmeye çalışıyorum. Youtube'dan vs. izlediğiniz bir kamp var mı? Yoksa kendiniz mi çalışacaksınız

Geri
Yukarı