LGS'de 5 ayda 450 puan yapılabilir mi?

Bunu sormak ne kadar saçma. Yapamazsın çünkü önce kendine güvenin yok. Günde 100 yeni nesil çöz yeter ki ...

Kısa sürede fazla bi etkisini göstermeyebilir zaten yayından yayınada zorluk değiştiğinden uzun sürede bakmak daha mantıklı.Soru çözdükçe daha çok soru tipi tanırsın ve o soru tiplerini yapabilmeye başlarsın.Benim çalışma programım başlarda bayağı kötüydü fazla çalışmıyordum ama son 2-3 ay araya pandemi girdi.Pandemi sürecinde her gün çok fazla çalıştım 1 saat çalışıp 10-20 dakika mola veriyordum ve telefondaki tüm oyunları silmiştim.Konu eksiğin yoksa bence hep soru çöz ama yapamadıklarını mutlaka öğren hocalardan,internetten farketmez yeter ki yapamadığını anlayarak öğren.Dediğim gibi böyle böyle yaptıkça çoğu soru tipine alışırsın ve eksiden çözdüklerine benzer sorular görüp kolaylıkla yapabilirsin.Konu eksiğin varsa da tamamlayıp soru çözmeye başla.Matematikten mutlaka yeni nesil sorular çöz Türkçedende paragraf soruları çöz lgs de beni batıran Türkçe oldu 6 yanlış 1 boş ile.Konu eksiğin yoksa direk denemede çözebilirsin her gün.Ben öyle yapıyordum günde 2 veya 3 deneme çözüyordum tam hatırlamıyorum kaç olduğunu.Zamanın bol zaten iyi çalışırsan kazanırsın bence.Ve lgs de çok stres yapacağını o yüzden soruları düzgün yapamayacağını düşünüyorsan düzeltmeye çalış(ben yaşamadığım için nasıl düzeltilir bilmiyorum ama).
Ve denemelerde genel olarak yapamadığın konular oluyor ise onlara daha çok çalışabilirsin mesela matematikte kare köklü sayılardan hep fazla yanlışın çıkıyorsa ona çalış.Ve şimdi hatırladım matematiğin netini arttırmak istediğini söylemiştin ben genel olarak düşünerekten söylemişim diğer derslerin iyiyse matematik açık ara kötüyse matematiğe daha çok odaklanıp yeni nesil sorular çöz.Zaten sadece matematiği düzeltmek istiyorsan çok rahat düzeltirsin 5 ay içinde her gün soru çözerek.Tabi diğerlerinede çalışmalısın ama.
Bunu sormak ne kadar saçma. Yapamazsın çünkü önce kendine güvenin yok. Günde 100 yeni nesil çöz yeter ki ...
Ne alakası var?Kendine güveni olmayanda yapabilir dersi iyiyse.Ayrıca sadece yapamazmışım gibi geliyor demiş büyük ihtimalle matematikten dolayı.

Merhaba 8. sınıfa gidiyorum. LGS'ye yaklaşık 175 gün kaldı hedefim 450-460 puan arası almak biraz süre azaldığı için yapamayacakmışım gibi hissediyorum. Sizce bu sürede yapılabilir mi? Ve bu puan için günde ortalama kaç soru çözmeli minimum kaç saat çalışmalıyım temelim çok iyi değil ama kötüde değil denemeler 350 puan geliyor matematiğim kötü Türkçe 16 fen 16 net gelirken matematik 5-6 net geliyor matematik netlerimi nasıl arttırabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Yapılır gayet ama sıkı çalış. Türkçe fen zaten zaman içerisinde oturuyor. Konuların hepsi bitince bunlardan bolca soru çözersin hallolur. Problem matematik. Bir özel hoca tut eğer gücün yetmiyorsa video falan izle, MEB her ay örnek soru yayınlıyor onları da yap(çok işe yarıyor.). Hocalarına sor anlamadığın soruları onlar hallederler. Yani 5 ayda yapılabilir ancak matematiği çok daha ciddiye alman lazım. Ders çalışırken müzik dinleme. Konsantre ol ve zaman tutarak çalış. Zaman tutmak çok işe yarıyor.
Örnek: 30 soru 40 dakika gibi belirle mesela. Matematiği en az 15-16 nete çıkartman lazım 450-460 gibi bir puan almak için. Ben 2020 LGS sınavında 465-470 arası yapmıştım. (3 mat yanlışı 2 Türkçe yanlışı.) Aşağı yukarı bu seviyelere kadar düşürmen lazım yanlış sayılarını bu puanları istiyorsan. Ama dediğim gibi çok sıkı çalışman lazım matematiğe.

Not: Devrik yazmış olabilirim kusura bakmayın.
Günde 600 soru çöz yaparsın.

Bu çok mantıksız bunun yerine öz ama az çalışması daha iyi olur. Sadece soru sayısına bakıp denemeye giren hiçbir arkadaşımın sonu iyi olmadı. Önemli olan soru değil ne kadar düzenli çalıştığın ve daha az yanlış yaptığın. Daha az konsantre bir biçimde 600 soru çözersin 100 soru yanlış çıkar ama konsantre bir biçimde 100 soru çözersin 5 yanlış çıkar. Soru sayısı belirlemektense yanlışları azaltmak önemli olan.

Yapılır gayet ama sıkı çalış. Türkçe fen zaten zaman içerisinde oturuyor. Konuların hepsi bitince bunlardan bolca soru çözersin hallolur. Problem matematik. Bir özel hoca tut eğer gücün yetmiyorsa video falan izle, MEB her ay örnek soru yayınlıyor onları da yap(çok işe yarıyor.). Hocalarına sor anlamadığın soruları onlar hallederler. Yani 5 ayda yapılabilir ancak matematiği çok daha ciddiye alman lazım. Ders çalışırken müzik dinleme. Konsantre ol ve zaman tutarak çalış. Zaman tutmak çok işe yarıyor.
Örnek: 30 soru 40 dakika gibi belirle mesela. Matematiği en az 15-16 nete çıkartman lazım 450-460 gibi bir puan almak için. Ben 2020 LGS sınavında 465-470 arası yapmıştım. (3 mat yanlışı 2 Türkçe yanlışı.) Aşağı yukarı bu seviyelere kadar düşürmen lazım yanlış sayılarını bu puanları istiyorsan. Ama dediğim gibi çok sıkı çalışman lazım matematiğe.

Bu çok mantıksız bunun yerine öz ama az çalışması daha iyi olur. Sadece soru sayısına bakıp denemeye giren hiçbir arkadaşımın sonu iyi olmadı. Önemli olan soru değil ne kadar düzenli çalıştığın ve daha az yanlış yaptığın. Daha az konsantre bir biçimde 600 soru çözersin 100 soru yanlış çıkar ama konsantre bir biçimde 100 soru çözersin 5 yanlış çıkar. Soru sayısı belirlemektense yanlışları azaltmak önemli olan.
Yılın sonuna gelmiş, 5 ay kalan bir sürede az ama öz diye bir şey yok. Her şeyi bildiğin için takır takır soru çözmen gerek.

Yılın sonuna gelmiş, 5 ay kalan bir sürede az ama öz diye bir şey yok. Her şeyi bildiğin için takır takır soru çözmen gerek.
Çok basit bir matematik problemi yapalım.
Çocuk saat 4-5te eve geliyor
12ye kadar çalışıyor -yeme içme tuvalete gitme gibi insanı ihtiyaçların vaktini saymıyorum-
Günde toplam 8 saat çalışmış olsun.
600 soruyu nasıl 8 saatte çözecek.
Çözdü diyelim bu sorular ne kadar nitelikli
Çünkü nitelikli sorular bu kadar rahat çözülmüyor
Hadi bunu da yaptı diyelim o zaman da başka problem çünkü 8 saatte 600 soru çözdü diyelim,
Bu çocuk hem mental anlamda hem fiziksel anlamda yorulacağından verimli bir çalışma olmayacak, yani neymiş önemli olan öz çalışmakmış, ben az çalışsın demedim ama 600 soru çözeceğine az ve öz çalışsın daha mantıklı.
LGS senemde yaşıtlarımda insanların hepsi soru sayısına çok takılmıştı kimse doğru dürüst yanlışlarına bakmıyordu önemli olan ne kadar çalıştıklarıydı onlar için. Bense az çalışsam da yanlışlarımı azaltmak için soru çözüyordum ve sonuç:
Ben o dediğim herkesten daha iyi sonuç çıkardım.

Zor ama en önemli olan matematik her gün matematik çalış diğer dersleri aksatma. Ama 420 yaparsın gibi. 350 sanki son 4-5 ay için düşük gibi bu zamanlarda artırmaz iseniz geçmiş olsun.

Kral beni düşüren etmen matematik oluyor, o 350 aldığım denemede matematikten 15 net yapsam 420-430 falan gelecekti puanım. O yüzden şu an matematiğe yüklendim. Yükseltmeye çalışıyorum, dün deneme olduk onda matematikten 16 soru yaptım 400 üzeri bekliyorum.

Reis daha çoğu derste 3-4. ünitelerdeyiz ve senin günde 600 soru çöz demen biraz fazla zor değil mi? Günde 600 soru çözsem şu an zaten kitap dayanmaz tam olarak düzene oturtamama rağmen şu ana kadar olduğumuz konulardan 3 kitap falan bitti. Eve ben saat 5'te geliyorum. 600 soru çözmek matematiğe zaten 100-150 ayırsam bile matematikte bir soru 1-2 2-3 bazen 4 dakika bile aldığı oluyor her birine 30 saniye ile 1 dakika arasında ayırsam bile 450-600 dakika yapacak biraz zor gibi.
Bunu sormak ne kadar saçma. Yapamazsın çünkü önce kendine güvenin yok. Günde 100 yeni nesil çöz yeter ki...

Kral kendime güvenim olmadığından değil de bana motive olur 450-460 yapan arkadaşların yorumları diye konuyu açtım.

Peki nasıl bir programın vardı? Hangi derslerden kaç soru çözüyordun ve hangi kaynakları kullandın kaynak önerisine de ihtiyacım var yardımcı olursan sevinirim kral.

Son düzenleme:
Kral beni düşüren etmen matematik oluyor, o 350 aldığım denemede matematikten 15 net yapsam 420-430 falan gelecekti puanım. O yüzden şu an matematiğe yüklendim. Yükseltmeye çalışıyorum, dün deneme olduk onda matematikten 16 soru yaptım 400 üzeri bekliyorum.
O zaman her gün en az 1,5 saat matematik çöz artı olarak 1 tane de deneme çöz çok yardımcı olur. Ben lgs 2020 de girdim türkiye ortalaması 3-4 doğru idi sanırım ben 12 doğru yapmıştım ama deneme çözüyordum bayağı.

O zaman her gün en az 1,5 saat matematik çöz artı olarak 1 tane de deneme çöz çok yardımcı olur. Ben LGS 2020 de girdim Türkiye ortalaması 3-4 doğru idi sanırım ben 12 doğru yapmıştım ama deneme çözüyordum bayağı.

Denemelere 1. dönem bittikten sonra 15 tatilde başlamayı düşünüyorum. 1. dönem konularının hepsini içeren denemeler mi çözeyim 15 tatilde yoksa şimdiden konu konu denemeler ile mi başlayayım? 1. dönemin bitmesine 1 ay kaldı. Bu arada kaç almıştın LGS'den ve nasıl bir çalışma düzeni izliyordun kaç ay çalışmıştın? 5 ay kalması beni biraz korkutuyor fakat dershanede en iyi sınıftayım denemeler biraz kötü ama çok da kötü gelmiyor.

Geri
Yukarı