LGS'de 5 ayda 450 puan yapılabilir mi?

Denemelere 1. dönem bittikten sonra 15 tatilde başlamayı düşünüyorum. 1. dönem konularının hepsini içeren denemeler mi çözeyim 15 tatilde yoksa şimdiden konu konu denemeler ile mi başlayayım? 1. dönemin bitmesine 1 ay kaldı. Bu arada kaç almıştın LGS'den ve nasıl bir çalışma düzeni izliyordun kaç ay çalışmıştın? 5 ay kalması beni biraz korkutuyor fakat dershanede en iyi sınıftayım denemeler biraz kötü ama çok da kötü gelmiyor.
Bence şimdiden konu konu denemelere başla Okyanus Master denemeler çok faydalı öneririm. Lgs de %10 a girmiştim puanım 400 e yakındı nitelikli Anadolu lisesi kazanmıştım. Beni açıkçası Türkçe batırdı 8 yanlışım vardı onlar doğru olsa çok daha yüksek alıcaktım. Matematik 10 doğru yapmıştım yanında Türkçe çok kötü idi.

Bence şimdiden konu konu denemelere başla okyanus Master denemeler çok faydalı öneririm. LGS de %10'a girmiştim puanım 400'e yakındı nitelikli Anadolu lisesi kazanmıştım. Beni açıkçası Türkçe batırdı 8 yanlışım vardı onlar doğru olsa çok daha yüksek alacaktım. Matematik 10 doğru yapmıştım yanında Türkçe çok kötü idi.

Okyanus Master'in test kitabını çözüyorum şu an bazı soruları yapılıyor, bazıları çok zorlayıcı oluyor. Yakında yeni bir test kitabı alacağım onun yanına bir de o denemeyi eklerim reis sağ ol öneri için. Benim de hedefimdeki okul 450-460 arasında fakat minimum 390-400 almak istiyorum ilçemdeki en iyi lise 400 puan. Türkçe çok garip bir ders bir denemede 16-17 doğru çıkarken diğer denemede 11 doğru çıkıyor.

Okyanus Master'in test kitabını çözüyorum şu an bazı soruları yapılıyor, bazıları çok zorlayıcı oluyor. Yakında yeni bir test kitabı alacağım onun yanına bir de o denemeyi eklerim reis sağ ol öneri için. Benim de hedefimdeki okul 450-460 arasında fakat minimum 390-400 almak istiyorum ilçemdeki en iyi lise 400 puan. Türkçe çok garip bir ders bir denemede 16-17 doğru çıkarken diğer denemede 11 doğru çıkıyor.
Türkçe biraz şanş işi aslında.Matematik Nitelik süper 8 de iyidir tavsiye ederim. Deneme olarak Muba yayınları denemesi çok iyidir.

Yani LGS sonuçta çok ağır soracaklarını sanmıyorum çalışırsan düşük alamazsın yok ben çalışıp düşük aldım diyenlere inanma yalan, onu diyen kişi kendisi çalışmamış ve diğer kişilerin de akademik geleceklerini köreltmek isteyen insanlardır uzak durun bu kişilerden.

Yaparsın ama yapamazsın çünkü biliyorum çalışmayacağını bunu diyen herkes çalışmıyor en sona bırakanlar oluyor, normalde 5 ay çalışan 450 alabilir ama sen bırak 5 ayı 5 hafta bile çalışmazsın kendini kandırma eğer gerçekten istiyorsan çalış dersi iyi dinle.

Yaparsın ama yapamazsın çünkü biliyorum çalışmayacağını bunu diyen herkes çalışmıyor en sona bırakanlar oluyor, normalde 5 ay çalışan 450 alabilir ama sen bırak 5 ayı 5 hafta bile çalışmazsın kendini kandırma eğer gerçekten istiyorsan çalış dersi iyi dinle.

Reis kendimi bir sorgulattın aslında bu yorumunda bana iyi geldi teşekkürler.

Merhaba 8. sınıfa gidiyorum. LGS'ye yaklaşık 175 gün kaldı hedefim 450-460 puan arası almak biraz süre azaldığı için yapamayacakmışım gibi hissediyorum. Sizce bu sürede yapılabilir mi? Ve bu puan için günde ortalama kaç soru çözmeli minimum kaç saat çalışmalıyım temelim çok iyi değil ama kötüde değil denemeler 350 puan geliyor matematiğim kötü Türkçe 16 fen 16 net gelirken matematik 5-6 net geliyor matematik netlerimi nasıl arttırabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.
Yapamazsın diyenleri boşvermekle başla bence önce. Düzenli çalışmayla yaparsın kendine güven. çözebiliyorsan bence 300+ soru çözmelisin. 9.sınıf olarak söylüyorum pişman olmamak için çalış. Adam akıllı güzel bir liseye git ki arkadaşların da düzgün insanlar olsun. Gittiğim lise çok kötü değil ancak sınıfta bazı şımarıklar var maalesef.

Yapamazsın diyenleri boş vermekle başla bence önce. Düzenli çalışmayla yaparsın kendine güven. Çözebiliyorsan bence 300+ soru çözmelisin. 9.sınıf olarak söylüyorum pişman olmamak için çalış. Adamakıllı güzel bir liseye git ki arkadaşların da düzgün insanlar olsun. Gittiğim lise çok kötü değil ancak sınıfta bazı şımarıklar var maalesef.

Sadece sözel ve fen çözsem 300-400 soru rahat çözülür ancak matematiğe önem vermek istiyorum bu yüzden daha çok matematikle geçiriyorum ve matematik çözerken bir soru çok zaman alıyor 3-4 dk aldığı oluyor. Ben de lisenin önemli olduğunu düşünüyorum LGS önemsiz falan diyenler oluyor ama bence yüksek puanlı bir lisede olan ortam YKS'de avantaj olur.

Sadece sözel ve fen çözsem 300-400 soru rahat çözülür ancak matematiğe önem vermek istiyorum bu yüzden daha çok matematikle geçiriyorum ve matematik çözerken bir soru çok zaman alıyor 3-4 dk aldığı oluyor. Ben de lisenin önemli olduğunu düşünüyorum LGS önemsiz falan diyenler oluyor ama bence yüksek puanlı bir lisede olan ortam YKS'de avantaj olur.
LGS bence çok önemli. Dediğim gibi gittiğim lisedeki şımarık çocuklar derste beni rahatsız ediyor maalesef. Matematiğe ağırlık vermelisin biliyorsundur zaten matematik en çok puan getiren ders.

Geri
Yukarı