LGS'de 6.73'lük dilimle yüzde kaçlık okullar yazılmalıdır?

Vendetta roca

Femtopat
Daha fazla  
Kardeşim LGS'den 6.73 yaptı ve okul yazacağız ama yeterli bilgimiz yok. 6.73 ile
yüzde kaç ile alan okullar yazılmalıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim LGS'den 6.73 yaptı ve okul yazacağız ama yeterli bilgimiz yok. 6.73 ile.
Yüzde kaç ile alan okullar yazılmalıdır?

Öncelikle hangi şehirde yaşıyorsanız bakın orada 6.73 yüzdelik dilim ile alan okulları inceleyin Anadolu lisesi veya fen lisesidir büyük ihtimal ile okulları araştırın ortamını hocalarını öğrenmeye çalışın ona göre gönderin bu puan ile meslek lisesi ya da puanla alan Anadolu liselerine gitmek saçma olur diye düşünüyorum araştırın.

5 tercih hakkı varsa ilkine uçuk bir okul yazsın yüzde 5-6 arası bir şey. 2. ve 3.ye yüzdeliğinden az ve istediği 2 okulu yazsın, 6-7 arası. 4. ve 5. tercihlere ise garanti gidebileceği okulları yazsın 7'den 10'a kadar gibi. Ben tercihimi böyle yapıp 2. tercihime yerleşmiştim. 1.62 yüzdelikle 1.68 ile kapatan okula girmiştim

%6.73 ve bu değerin üstünde yüzdelik dilimle alan okullar?
Önceki yıl 6.73'den daha düşük bir dilimle alan okul bu yıl daha yüksek bir dilimle alabilir, o yüzden yakın yüzdelik dilimli okullar tercih edilmeli, istediğiniz okullardan %5'lik dilime kadar tercih etmenizi öneririm.

Geri
Yukarı