LGS'de fen lisesi kazanmak için ne yapmalıyım?

Merhaba dostlar, bu sene 8. sınıfa geçtim ve LGS var. Dürüst olmak gerekirse şimdiye kadar çok az ders çalıştım, çalıştıysam da verimli geçmedi ne yazık ki. Matematiğim çok kötü, deneme sınavlarında 1-2 neti geçmiyor, fende 3 yanlış gibi, sözel iyi. Ne yapacağımı bilmiyorum ama bir şey biliyorum, kesin olarak fen lisesi kazanmalıyım, yoksa ailem meslek lisesine göndermeyi ve sanayiye vermeyi düşünüyor :( Fen lisesi kazanırsam da PC, monitör, masa, tamamen odamı yenileyeceklerini söylediler. Ne yapmalıyım? Tavsiyelerinizi bekliyorum.
AH AH Banada aynılarını demişlerdi dün gibi aklımda :) Neyse senin konuna geçelim paragraf vs. çöz çünkü sınavda paragraf olucak bayağı onun dışında dil bilgisine önem ver türkçede çünkü bu derslerin kat sayısı yüksek ingilice din ve inkılap zaten kolay gözün kapalı yaparsın fende sınavda en zorlayanlar bu 2.üniteydi eğer değişmediyse müfredat çarklar vardı onlara dikkat et feni sıkı tut ve matematik bu derse çok önem ver çünkü en zoru bu soruları doğru oku matematiğe aban yani kısacası.Sana tavsiyeler verim kendimden yola çıkarak sakın son 2 ay kala pc oynama son 1 ay denemelere aban.Sözel ve sayısal diye 2 bölüm vardı galiba Sözelde sırası ile türkçe inkılap din ingilizce diye git sayısalda en son 60dk veriyorlardı 2 sine ilk feni yap bi 20 dk ni alır sorular kalan 40 dk matematiğe geç neden mi matematik gerçekten zor bir ders moralini bozup fenide batırma diye ;) BAŞARILAR

usta çok iyi anlatmışsın fakat yapamıyorum olmuyor sevemiyorum mattan en fazla 6-8 doğru yapıyorum affedersiniz ama zekammı geri ya .
Kimsenin zekası geri değildir. Geri zekalı olsan diğer dersleride yapamazdın. Senin yapman gereken sadece yapmaya çalışmak. Benim kafam basmıyor demekle iş çözülmüyor. Eğer matematiği de halledersen özgüvenin artar, diğer derslerde de başarı gösterirsin. Tabiki diğer dersleride çalışmak şartıyla.

Benim bir akrabam söyledi, lise sınavı için Startfen diye bir yayın varmış, çok kaliteliymiş. Bilfen ve Tudem yayınlarını da söylemişti.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı