Fen Lisesi Kazanmak İçin Nasıl Çalışmalıyım?

Hocam İTÜ mükemmel devirdinizmi hayat sizin.
Maalesef İTÜ kazanınca hayat benim olmayacak, tıpkı Ortaokuldan Liseye geçiş gibi. Üniversiteye geçtiğimde hatta geçtiğinizde önünüzde daha büyük engeller, daha büyük hedefler, daha büyük dersler olacak. Üniversite bambaşka bir yer, artık bir konuda uzmanlaşacağınız bir yer. Bu da demek oluyor ki bilginizi satacaksınız, kullanacaksınız. Bu yüzden Üniversite okuyup bitirince her şey bitmiyor. Hayatın sonuna kadar kendinizi sürekli geliştireceğiniz, sürekli bir şeyler öğreneceğiniz bir döneme gireceksiniz. Çünkü devir olduğu yerde saymıyor. Teknoloji, bilim, uzay çalışmaları sürekli ilerliyor. Kendinizi sürekli güncel tutup geliştirmezseniz maalesef en az 16 yıl boyunca boşa okumuşsunuz demektir. Biliyorum Türkiye'de öğrencilik sınavlardan ibaret fakat üniversiteye geldiğinizde hatta lisede bile kendinizi sürekli geliştirin, yurtdışına çıkın, en az bir konuda profesyonel olun. Böyle bir sürü tavsiye verebilirim, eğer bu konuda ilgiliyseniz ve ben sürekli bir şeyler öğrenmek istiyorum derseniz size güzel bir rehber bırakabilirim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şadi hoca Bilgisayar Bilimleri sektörünün önde gelen insanlarıdır, aynı zamanda üniversitede Prof. Dr. eğitim görevlisidir. İşinize yarayacak yüzlerce bilgiyi YouTube kanalında sürekli, karşılıksız bir şekilde paylaşıyor. Yaşınız önemli değil ister 14 yaşında olun ister 30 yaşında olun. Hiçbir şey için geç değil arkadaşlar. Boş verin sosyal medyayı, Youtuberları :)
İşte bu yüzden şu an düşüşteyim. Yurtta aksatmadan derslerimi çalışır ve iyi notlarda alırdım lakin ne zaman şu Covid başladı, okullar tatil oldu benim ders çalışma tempom gitti. Beni motive eden etrafta gördüğüm arkadaşlarımmış meğersem.
Paylaştığım videoyu izle, biraz motivasyon kazanırsın dostum. Unutma rakiplerin sürekli çalışıyor, şu an çalışıyorlar hatta 2 saat sonra bile çalışıyor olacaklar. Liseye giriş sınavı çok da önemli bir şey değil ama fen lisesi ya da gerçekten çok iyi bir anadolu lisesi kazanmak sizi Üniversite Sınavına girecek rakiplerinizden 3 hatta 5 adım önde başlatır.

LGS'de yeni nesil sorulardan çok varmış hatta normal soru bulmak zormuş.

Dostum sınavı sınav yapan o zaten, yeni nesil sorular çöz dememin bir önemi olduğunu düşünmüyorum çünkü herkes bunu bilir. Düzenli ve planlı (yeni nesil sorular çözerek) çalışmak sınavda insana en iyiyi yaptırır.

Merhabalar ben bu sene LGS sınavına gireceğim. Fen lisesini ailem çok istiyor ve bende onun için didiniyorum çok çalışıyorum günlük 250 soru aşağısını görmüyorum. Ama yine de olduğum denemelerde 380, 420 arası gidip geliyorum. Bana başarılı olabileceğim bir yol gösterir misiniz?
Ailem eğer kazanırsam bana sistem toplayacaklarını söylediler birazda onun için çalışıyorum:D
Ben geçen sene 459 puan ile fen lisesi kazandım. Birinci dönem 100, ikinci dönem 120, pandemi başladığı zaman 200 çözdüm ve ders tekrarı yaptım. Banada sistem toplamak vadedilmişti.😀

Yeni konular

Geri
Yukarı