LGS'de nasıl tam puan alabilirim?

OnurİbrahimAGA

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ben LGS öğrencisiyim hedefim Full çekmek 20 tane kaynak aldım günlük düzenli soru çözüyorum. 2 paragraf kitabı bitirdim matematikte orta derece yeni nesil sorularını çözebiliyorum fenim çok iyi, inkılap çok iyi, İngilizce idare eder, din çok iyi, Türkçe idare eder.

• Yazın biraz çalıştım şimdiden Full çekmem çok mu zor?
  • Etütleri bırakayım mı? Saat 5'den 6 ya kadar okula gidiyorum 8 de çıkıyorum eve gidince yatıyorum toplu alanda da çok çalışamıyorum. Cumartesiye gitsem yeter mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben LGS öğrencisiyim hedefim Full çekmek 20 tane kaynak aldım günlük düzenli soru çözüyorum. 2 paragraf kitabı bitirdim matematikte orta derece yeni nesil sorularını çözebiliyorum fenim çok iyi, inkılap çok iyi, İngilizce idare eder, din çok iyi, Türkçe idare eder.

• Etütleri bırakayım mı? Saat 5'den 6 ya kadar okula gidiyorum 8 de çıkıyorum eve gidince yatıyorum toplu alanda da çok çalışamıyorum. Cumartesiye gitsem yeter mi?

Dostum yazık sana gerçekten derdin ne? Full çekince eline ne geçecek? Güzel bir puan al yeter. Zorlama bu kadar düzenli azar azar çalış yeter.

Ne mutlu sana kardeşim ben orta derece yeni nesil soruları bile zor çözüyordum matematiği kötü yapmıştım zaten önünde büyük bir engel göremiyorum Türkçe ve izgilizce halledilir ama matematiği daha iyi yaparsan çok iyi bir puan alabilirsin.

Hocam aşırı çalışmak gerçekten başarınızı artırabilecek en son şeydir her soruyu ayrıntılı ve sesli çözmeye ve soru kalıplarını aklınızda tutmaya çalışın ingilizceyi ise ezberleyip geçin. Örneğin 1 soruyu LGS'de 1.5 dkde çözmen gerekirken o soruda zorlandıysanız o soruga 5dknizi ayırıp soruyu irdeleyin. Dersleri dikkatli dinleyin ve olabilecek her şeyi sorun. Örneğin matematik dersinde bir soruyu anlamadıysanız hocanıza o sorunun negatifinden pozitifine kadar sorun ve ezberleyin. Özel ders almanız gereken yerde alın ve eğer fullemek isteyen biriyseniz telefon ve PC kullanımını mümkünse sıfırlayın. Şunu söylemeliyim sosyal hayatınızdan ya da puanlarınızdan vazgeçmeniz gerekiyor ben puanları seçmiştim bu taktikler sayesinde. Bu süreçte en büyük yardımcınız veya düşmanınız arkadaşlarınızdır eğer sizi çalışmaya isteklendirmiyorsa bağlarınızı koparın. Unutmayın Full yapmak istiyorsanız bazı şeylerde seçim hakkına sahip değilsiniz.

Lisenin sonunda gireceğiniz sınav aynı. İlla fen lisesi lazım değil. İyi bir Anadolu lisesi kazansan da olur.

Dostum öncelikle sana şunu söylemek istiyorum. Çok iyi bir liseye gitmediğin sürece eğitim hayatında lisenin/olumlu olumsuz çok fazla etkisi olmayacak. O nedenle sana tavsiyem hedeflerinden taviz vermeden çalışmandır.
Zaten full çekmek istiyorsun. Senin bilincinde de çok az öğrenci var. Bilinçli olmanı takdir ediyorum.
Düzenli çalışırsan başarırsın. Ama kendini de çok fazla hırpalama. Hiçbir şey senden daha önemli değil. Zaten temelin sağlamsa gerisi gelir merak etme.
Belki 1 sene sonra kendini Galatasaray Lisesi'nde bulacaksın. Belki de Çırağan Caddesinde bulunan Kabataş'ta. Belki SJ'de ya da robert'te. Her şey sana kalmış. Bu liselere gittiğin takdirde gayet kaliteli bir eğitim hayatın olur.

Şimdi gelelim sorularının cevaplarına
Temelin yoksa evet zor. Ama bu imkansız olduğu anlamına da gelmiyor. Sadece süreç senin açından birazcık daha yorucu geçecek o kadar.
Temelin varsa zor değil.

Toplu alanda çalışamadığını söylemişsin. O nedenle okuldaki ya da dershanedeki etütlerden verim alamıyorsan bırakmanı tavsiye ederim. Ama okuldaki etütlerini evde kendin mutlaka yap.

Hedefinin yükseklerde olması gerçekten çok güzel bir şey. Zira hayalleri küçük olanların adımları da küçük olur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı