LGS'den 350 puan almak için kaç saat çalışmak gerekir?

Dersleri hiç dinlememiştim ve hiç çalışmamıştım çünkü karne ortalaması ile gideceğim okul belliydi, 400 küsur almıştım ya da ona yakın bilmiyorum. Ama size tavsiyem kesinlikle çalışmalısınız önce öğrenin sonra sadece test çözseniz yeterli olur.

Dersleri hiç dinlememiştim ve hiç çalışmamıştım çünkü karne ortalaması ile gideceğim okul belliydi, 400 küsur almıştım ya da ona yakın bilmiyorum. Ama size tavsiyem kesinlikle çalışmalısınız önce öğrenin sonra sadece test çözseniz yeterli olur.
Sallamayınız. 400 puan ahım şahim birşey değil ancak çalışmadanda olmaz.

Hocam dediğim gibi yalan olmasın, ama gerçekten hatırlamıyorum hiç bakmadım bile puanıma sadece evdekiler söylemişti oradan aklımda kalan bu.
2-3 sene oldu zaten ondan da hatırlamıyorum.

Her gün düzenli 2 saat çalışarak 350 değil 440-500 puan aralığında bir puan bile çekebilirsiniz. Haftada 2 saat çalışmayı kastediyorsanız haftada 2 saat çalışma ile 350 çekersiniz.

Günde 2 saatten bahsediyordum hocam.

Hocam tabii net bir şey söyleyemeyiz ama obpniz nedir?

OBP puanımı bilmiyorum ama genelde hersene 89-91 civarları alırım.

Hiç çalışmadım deyip bu puan civarında alan kişileri çok duydum. 350 puan şu anki duruma göre iyi bir hedef değildir, kusura bakmayın. Her gün düzenli çalışırsanız 400 üzerine çıkarsınız. Amacınız iyi bir liseye girip iyi bir eğitim almak olsun.

Hocam yaşadığım ilçede en iyi lise 446 puan ile fen lisesi ondan sonra da 322 puan ile Anadolu lisesi. Fen kazanamayacağımı bildiğim için Anadolu düşünüyorum. Bunlar bir de 2023 taban puanları 2024 de biraz daha artarlar muhtemelen.

Yeni konular

Geri
Yukarı