LGS'den 300 puan almak için gerekenler nelerdir?

1 tane kitap açmadım 2019 yılında yarı dönem karantinaya girdik yine de fen bilimlerim Full'du ve matematiğim 1 net falandı yine de 380 aldım 300 puan almak için pek bir şey yapmaya gerek yok.

Hocam siz kitap açmadan 380 alabilirsiniz eyvallah, ama herkes için bu durum geçerli değil. İnsanların anlama kapasitesi farklıdır. Sizin 10 dakikada bitirdiğiniz konuyu o 1 saate bitirir mesela.

Hocam siz kitap açmadan 380 alabilirsiniz eyvallah, ama herkes için bu durum geçerli değil. İnsanların anlama kapasitesi farklıdır. Sizin 10 dakikada bitirdiğiniz konuyu o 1 saate bitirir mesela.

Bilemiyorum karne ortalaması 59 olan kuzenim bile 320 aldı LGS'den.
Çoğunlukla okuduğunu anlama soruyorlar fen filimlerinde bile okuduğunu anlama vardı bir sürü.
Eski LGS sorularına bakabilirsiniz.

Çoğunlukla okuduğunu anlama soruyorlar fen filimlerinde bile okuduğunu anlama vardı bir sürü.

Bakanlığın paylaştığı örnek soruları kast ediyorsanız onlar zaten LGS'den 330+ alma aracımız.

300-320 arası bir puan almak için kısa bir sürede dikkatli bir çalışma yaparak zaten alınır ona bir şey demiyorum. Benim demek istediğim her insan kitap açmadan 380 puanı alamaz, herkesin anlama kapasitesi farklıdır bunu demek istemiştim🙂

Hedefinizi kendinizi sıkıp yükseltmenizi tavsiye ederim. Kafam almıyor derseniz o başka tabii.

Hocam LGS'den size tavsiyem diğer dersleri çok arka planda tutup fen ve matematiğe yoğunlaşmak çünkü ben fen bilimlerinde orta okulda çok iyiydim ve LGS'de puanımı en çok arttıran ders oldu.
Matematik ve fen bilimlerinin verdiği puan diğer derslerden daha fazla.
LGS'de denemelerdeki gibi bir puanlama sistemi yok.
Mesela Türkiye genelinde çoğunluğun yanlış yaptığı bir soruyu doğru yaprsanız oradan size 5 yerine 8 puan falan gelebilir bu demek oluyor ki matematiği yaparsanız puanınız çok yükselecektir.
Matematiği sevsenizde sevmesenizde çalışabilirsiniz.
Şu an 470 puanla fen lisesinde okuyan arkadaşım günlük 450 soru çözüyordu.

Şu an 470 puanla fen lisesinde okuyan arkadaşım günlük 450 soru çözüyordu.
Günde 70 soruyla 450 yapan ben bunu beğendi. :D
450 soru insan işi değil bu arada. Ben o kadar çözsem şu an burada olmazdım. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı