LGS'den 400 ve üstü puan almak için ne yapmalıyım?

Geçen sene girdim sonucum:
Türkçe 18'e 2
Fen 18'e 2
Matematik 5'e 6
İnklap 9'a 1
Din 9'a 1
İngilizce 10'a 0

Sonuç: 380.

Sana tavsiyem hedefin Anadolu lisesi olsun fen liselerinin sistemi çok saçma gidersen sayısal okumak zorundasın bir nevi iyi bir Anadolu kazanmak olsun hedefin bence ben çok memnunum okulumdan.

Sonucumdan anlaşılacağı üzere matematiğe asıl.

Hocam zaten kanuni Anadolu istiyorum 398 puan ve yüzdelik dilimi 5.84 benim denemede yaptığım 405.1501 puan ve 4.89 yüzdelik dilim.

Hocam zaten kanuni Anadolu istiyorum 398 puan ve yüzdelik dilimi 5.84 benim denemede yaptığım 405.1501 puan ve 4.89 yüzdelik dilim.
Fen Lisesi mi Anadolu Lisesi mi?
Hocam ben LGS'yi gözümde fazla mı büyüttüm acaba bilmiyorum bize hocalar öyle bir anlatti ki günde 800 soru çözeceksiniz 2. dönem fen lisesine öyle gidersiniz diyen oldu
Not: Fen lisesi 450 puan.
.

Önerilenizi bekliyorum. Gün gün, her saat ne yapacağimi yazabilirsiniz.
Not: Okuldan eve 17:30'da geliyorum
Hafta sonu (cumartesi) 8 ders olan okul kursuna gitmeli miyim?
LGS 2020 'de sınava girdim. Önceden iki sınav yapılmıştı ve LGS hakkında çok bir bilgimiz yoktu. LGS sonuçlarıma ve çalışmalarıma dayanarak edindiğim bilgileri sizle paylaşmak isterim. Öncelikle LGS, matematik üzerine kurulmuş bir sınav. Matematik yapan diğer kişilerin önüne geçiyor. Puan katsayısı olarak diğerlerinden üstün. Türkçe ve Fen 5.0... iken Matematik, 5.5... katsayıya sahipti.(bu şekilde hatırlıyorum.) Matematiğinizi geliştirmek için bolca yeni nesil soru çözmeniz gerek. Ben 10 adet yeni nesil matematik kitabı bitirmiştim. Türkçe'de zorlayan tek şey mantık soruları. Üstüne giderseniz onlar da kolay. Fen 'de genellikle bilgi sorulur. Basit Makineler ve Elektrik 'te normalden biraz daha fazla soru çözmeniz gerek. Din 'de sadece paragraf sorusu var. İngilizce 'de grammar sormuyorlar. Kelime öğrenmeniz yeterli. İnkılap Tarihinde ise belirli soru kalıpları var. Sadece paragraflar değişiyor. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Matematik kitabı olarak Okyanus Master ve Nitelik Süper öneririm.

Hangi yıl girdin?Ve genelde böyle diyenler çok çalışmış oluyor.
İlk senesinde girdim.
Herhalde hepsi 2 üzeri 2 artı 2 üzeri 3 falandı ya da aşağıdakilerden hangisi sıfattır tarzı sorulardı ?

Arkadaş çok soru çözüyorsa zaten istese de kitap okuyamaz.
2 üzeri 2 artı 2 gibi soruları çözerek 300 puan alamazsın.
Hocam bilmiyorum arkadaşa sormak gerek günde 2000 soru çözüyormuş soru başına 2 dakika ayirsa 66 saat yapar.
Soru başına 2 dakika ayırırsan da aynı şekilde.

LGS 2020'de sınava girdim. Önceden iki sınav yapılmıştı ve LGS hakkında çok bir bilgimiz yoktu. LGS sonuçlarıma ve çalışmalarıma dayanarak edindiğim bilgileri sizle paylaşmak isterim. Öncelikle LGS, matematik üzerine kurulmuş bir sınav. Matematik yapan diğer kişilerin önüne geçiyor. Puan katsayısı olarak diğerlerinden üstün. Türkçe ve fen 5.0.. İken matematik, 5.5.. Katsayıya sahipti.(bu şekilde hatırlıyorum.) Matematiğinizi geliştirmek için bolca yeni nesil soru çözmeniz gerek. Ben 10 adet yeni nesil matematik kitabı bitirmiştim. Türkçede zorlayan tek şey mantık soruları. Üstüne giderseniz onlar da kolay. Fen'de genellikle bilgi sorulur. Basit makineler ve Elektrik'te normalden biraz daha fazla soru çözmeniz gerek. Din'de sadece paragraf sorusu var. İngilizce'de grammar sormuyorlar. Kelime öğrenmeniz yeterli. İnkılap tarihinde ise belirli soru kalıpları var. Sadece paragraflar değişiyor. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Matematik kitabı olarak okyanus Master ve nitelik süper öneririm.

Hocam analiz ettim şuandaki sorunum fen ha bir de matematikte 13 netten fazlasını yapabileceğimi düşünüyorum yani sonraki denemelerde daha iyi yapabilirim bence onun dışında din ve İngilizce oldum olası çerez olmuştur benim için inkılapta 7,67 neti beğenmedim bence 10 net yapabilirdim fenimi de geliştirmem gerekiyor onun net sayısı da matematiğe yakın Türkçede de 19 net yapabilirdim bence.

Geri
Yukarı