LGS'den 400 ve üstü puan almak için ne yapmalıyım?

Magamelaa

Hectopat
Daha fazla  
Önerilenizi bekliyorum. Gün gün, her saat ne yapacağimi yazabilirsiniz.
Not: Okuldan eve 17:30'da geliyorum
Hafta sonu (cumartesi) 8 ders olan okul kursuna gitmeli miyim?

Ha bir de denemelerde matematik 13 net, fen 12 net, İngilizce, din Full çekiyorum, inkilap 8 net, Türkçe 17 net yapıyorum.
Çalışmalısın. Öyle bırak telefonu haldır haldır çalış değil. LGS'ye 220 gün var. 20 gün saymasak 200 gün. Her gün her dersten en az 20 soru çözsen ders başına 4000 soru olur. Yani soru çözmelisin.

Hocam yani daha çok şundan bahsediyorum öneri olarak okuldan gelince 17:45-19:00 arasi şunu yap şu saat ile şu saat arasi şunu yap gibi.

Hocam yani daha çok şundan bahsediyorum öneri olarak okuldan gelince 17:45-19:00 arasi şunu yap şu saat ile şu saat arasi şunu yap gibi.
Rehberlik servisine git, yatma, kalkma, yemek yeme saatlerine göre bir çalışma programı hazırlat kendine. Kendin de yapabilirsin. Hafta sonu kurslarına mutlaka git çok yararı dokundu bana.

Son senenin son yarısı çalışıp 440 gibi bir puan almıştım fazla kafaya takmana gerek yok.

Hocam ben LGS'yi gözümde fazla mı büyüttüm acaba bilmiyorum bize hocalar öyle bir anlatti ki günde 800 soru çözeceksiniz 2. dönem fen lisesine öyle gidersiniz diyen oldu
Not: Fen lisesi 450 puan.

Ha bir de denemelerde matematik 13 net, fen 12 net, İngilizce, din Full çekiyorum, inkilap 8 net, Türkçe 17 net yapıyorum.

Benim de uyguladığım bir taktik olan şunu yapabilirsin. Eve gidince önce 1 2 saat ders yapma yani oyun oynuyorsan oyna, video izliyorsan izle. Sonra soru çözmeye tekrar etmeye başlayabilirsin ve en önemlisi kitap oku. Sınava kadar en az 3 kitap bitirmelisin. (En az 200 sayfalık)

Yeni konular

Geri
Yukarı