LGS'den düşük almak

Dolandırılmak genelde insanın elinde olmadan gerçekleşen, talihsizce bir durum. Ancak senin yeterince çalışmayıp sınavdan düşük alman senin suçun oluyor. Dolandırılmış bir kişinin bizim tavsiyelerimizle belki parasını (veya her neyse) kurtarma ihtimali var ancak tekrar giremediğin bir sınavdan, yeteri kadar çalışmadığın için kötü aldıysan bizim sana yapabilecek bir yardımımız veya verebilecek bir moralimiz yok çünkü düzeltme şansın yok.

Her insanın kapasitesi aynı değil, ayrıca konu sahibinin çalışmadığını nereden biliyorsunuz?

Her insanın kapasitesi aynı değil, ayrıca konu sahibinin çalışmadığını nereden biliyorsunuz?
Kapasite falan hikaye, isteyen çalışır ,yapar. Eğer kapasite diye bir şey varsa da bunun farkında olup kapasitesini aşmalı ve gerekeni yapmalıydı eğer kazanmak istiyorsa. "Yeteri kadar çalışmadığı" çok açık çünkü beklediğinden düşük almış ve burada moral istiyor.

Kapasite falan hikaye, isteyen çalışır, yapar. Eğer kapasite diye bir şey varsa da bunun farkında olup kapasitesini aşmalı ve gerekeni yapmalıydı eğer kazanmak istiyorsa. "Yeteri kadar çalışmadığı" çok açık çünkü beklediğinden düşük almış ve burada moral istiyor.

Cevap verme geç o zaman tavsiye vermek istemiyorsan.

LGS'den çok düşük aldım. Benim kuzenım 426 aldı ve onunla kıyaslıyorlar. Dayanamıyorum. Hayattan soğudum. Morale ihtiyacım var.

Dotum bu sınav önemli değil ben 2005 dogumluyum benim dönemime göre ben yüksek aldım 400 ~ gibi bir not ama mahalleye dayalı gittim hiç önemli degil sıkma canını.

Kapasite falan hikaye, isteyen çalışır, yapar. Eğer kapasite diye bir şey varsa da bunun farkında olup kapasitesini aşmalı ve gerekeni yapmalıydı eğer kazanmak istiyorsa. "Yeteri kadar çalışmadığı" çok açık çünkü beklediğinden düşük almış ve burada moral istiyor.

Size şunu diyebilirimki ben 7. sınıfım ve LGS sorularını çözdüğümde 370 puan alıyorum. Bunu herkes yapabilir mi? Ben hiçbir derse çalışmıyorum.

Size şunu diyebilirimki ben 7. sınıfım ve LGS sorularını çözdüğümde 370 puan alıyorum. Bunu herkes yapabilir mi? Ben hiçbir derse çalışmıyorum.
Hayır dostum hiç çalışmadan bunu herkes yapamaz benim de anlatmaya çalıştığım şey de bu zaten. Çalışmadan herkes yapamaz, ancak "yeterli" çalışan bakın altını çiziyorum " kendi hedeflerine ulaşmasına yetecek kadar" çalışan herkes yapar. Örnek veriyorum , hedefin 500 almaktır, senin bunu almak için günde 2 saat çalışman yeterli olacaktır çünkü zeki veya verimli çalışabilen bir öğrencisindir . Başka birinin hedefi de 500 puan almaktır ancak bu kişi senin kadar zeki veya verimli çalışabilen bir öğrenci değildir ondan dolayı bu kişiye 2 saat yetmez, daha fazla çalışması gerekir, bu kişinin de bunun farkında olup daha fazla çalışması en doğrusu olacaktır.

Geri
Yukarı