LGS'den dusuk alırsak okul puanı ile anadoluya gidilir mi?

Çok kafana takmana gerek yok sonuçta o üniversite bittiği zaman her türlü işsiz kalacaksın sorunun cevabına gelirsek öyle okullar başvuruları yine sınav puanlarına göre sıralıyor o yüzden büyük ihtimal meslek lisesine ya da imam hatipe gidersin.

Tamam sistem kötü de böyle konuşup LGS'ye girecek öğrencilerin moralini bozmayın çalışıp güzel bir okul tutturabilir ya da okul puanı iyiyse güzel bir Anadolu lisesine de gidebilir.

Arkadaşlar LGS'den düşük puanlar alırsak (320, 330 vb.) Anadolu lisesine giremeyeceğimiz puan alırsak okul puanı ile yerleşip Anadolu lisesine gidebilir miyiz?(Okul puanı ile alanları) yoksa en yakınımızdaki liseye mi gitmek zorundayız.

İyi liselere gitmek için iyi LGS notu gerekir. Okul notun iyise LGS kötüyse benim gibi anadoluya gidebilirsin aramda 100 puan fark olanla aynı okula gidiyorum LGS her şey değil yani. Onun dışında yakınındaki okulu zaten tercih yapıcağın zaman sistem en yakın okulu senin yerine o listeye yazıyor eğer yazdığın diğer okullara puanın yetmiyorsa veya kontenjan yoksa direk en yakındakı okula gidiyorsun.

Arkadaşlar LGS'den düşük puanlar alırsak (320, 330 vb.) Anadolu lisesine giremeyeceğimiz puan alırsak okul puanı ile yerleşip Anadolu lisesine gidebilir miyiz?(Okul puanı ile alanları) yoksa en yakınımızdaki liseye mi gitmek zorundayız.
Dostum şimdiden böyle düşünüyorsan Anadolu Lisesine bakma bile, niçin eğitim seviyesi ve terbiye seviyesi daha düşük insanlarla okumak istiyorsun ki?(Genel Olarak) Bende senin gibi düşünüyordum, çok pişmanım. Öğretmenlerin sürekli sana gerizekalı muamelesi yapmasını ve biriyle kavga edince 1930'ların italya mafyaları gibi toplanıp seni sıkıştırmalarını kim ister ki? Benim tavsiyem elinden geleni yap bende senin gibi "şu okul çıkar giderim" diye düşünüyordum evdeki hesap çarşıya uymadı, sınava bile girmedim.

Çok kafana takmana gerek yok sonuçta o üniversite bittiği zaman her türlü işsiz kalacaksın sorunun cevabına gelirsek öyle okullar başvuruları yine sınav puanlarına göre sıralıyor o yüzden büyük ihtimal meslek lisesine ya da imam hatipe gidersin.

Buna kızgın atmanıza gerek yok gözünüzü açın ve gerçeklere bakın. Her gün işsizlikten geçinemediği için intihar etme derecesine gelen gençlere mesela. Ya da intihar ettikten sonra cebinden sadece 1.5TL çıkan babaya.

Tamam kardeşim yarın tüm Technopat'taki liseliler bıraksın okulu boşuna okuyoruz.

Kontenjan boşsa şansını deneyebilirsin. LGS 2019'a girmiştim 370 çektim fakat kontenjan hiç kalmamıştı. Bende ikametgah üzerine okula gittim. Zamanında ikametgah değiştirme olayı vardı fakat onun cezası var diye hatırlıyorum.

Buna kızgın atmanıza gerek yok gözünüzü açın ve gerçeklere bakın. Her gün işsizlikten geçinemediği için intihar etme derecesine gelen gençlere mesela. Ya da intihar ettikten sonra cebinden sadece 1.5TL çıkan babaya.
Ama onlardan olmayabilir çok iyi başarılar elde edebilir bunun için ise desteğe ihtiyacı var.

Geri
Yukarı